"W porządku, panie DeMille, jestem gotowa na zbliżenie."
Bulwar Zachodzącego Słońca

Nowości na stronie

Wieczna miłość - 1994
Dom pokuty
Kingsajz - 1987
Pacjent - Timothe Le Boucher
Carnivale - sezon 1
Wiedźmun. Tom 1. Słodki zapach potwora o zmierzchu
Apartament - 1996
Nauczycielka angielskiego - 2013
Tom Strong, Tom 1
Czerwona nota - 2021
Spider-Man. Bez drogi do domu - 2021
Pax. Droga do domu - Sara Pennypacker
Małe kobietki - 2019
Zemsta Hrabiego Skarbka

szesc stop pod ziemia s 2

Sześć stóp pod ziemią,
(Six Feet Under);
- twórca: Alan Ball; 
- HBO, sezon 2, 2002;
- wybrana obsada: Peter Krause, Michael C. Hall, Frances Conroy, Lauren Ambrose, Freddy Rodríguez, Mathew St. Patrick, Rachel Griffiths, Richard Jenkins;
- kategoria: czarna komedia, obyczajowy, dramat.

Jak zabierałem się za ten serial byłem przekonany, że to bardzo rozrywkowa pozycja. O ile jeszcze w pierwszym sezonie czarny humor był mocno wyczuwalny to w drugim na pierwszy plan wysuwają się relacje pomiędzy bohaterami. Dużo bliżej tu do dramatu niż do komedii.
David, w końcu zaakceptował swoją orientację seksualną, ale wcale to nie ułatwia budowania trwałych relacji. Przed nic jeszcze dużo pracy. Nate, szalony chłopak, próbuje znaleźć szczęście u boku Brendy, ale jest to bardzo trudny związek. Poważne rozmowy zamieniają się w kłótnie, a Nate początkowo ukrywa swoją poważną chorobę.. zresztą nie tylko to.. na jego horyzoncie pojawia się atrakcyjna pani pastor oraz była współlokatorka. Życie Nate'a mocno się komplikuje.

szesc stop pod ziemia s 2 scena
Nie lepiej jest u Claire i Ruth - matka i córka szukają celu w życiu. Pozornie wiedzą czego chcą, ale ciężko im osiągnąć swoje cele. Może za bardzo chcą?
Drugi sezon to olbrzymia dawka rodzinnych emocji, ale to nie wyczerpuje tematu. Nośnikiem fabuły, rozmów i nowych bohaterów są klienci Fisherów. Ci żywi i Ci martwi. To znakomite preteksty do rozmów o życiu i śmierci. O tym co ważne, trwałe i o tym co ulotne.
W mojej ocenie drugi sezon był mocniejszy, ciekawszy od pierwszej serii.... a finał? No cóż.. ciężko było nie obejrzeć pierwszego epizodu trzeciego sezonu.
I po połowie wątków, bohaterów nie napisałem.. obejrzyjcie - warto.

Oceniam na dziewięć.
dziewięć
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top