"Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga – konstruktywną opozycją."
Woody Allen

Nowości na stronie

Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020
Kult - Łukasz Orbitowski
Przyjaciele: Spotkanie po latach
Rob Roy - 1995
Amores perros - 2000
Battle Royale - 2000
Sandman. Tom 4. Pora mgieł
Tytus Andronikus - 1999
Historia przemocy - 2005
Berlin. Tom 1. Miasto kamieni
Za młoda by umrzeć? - 1990
Zabójcza broń 3 - 1992
Solo. Tom 2. Ocaleni z chaosu - Oscar Martin
Previous Next Play Pause

szesc stop pod ziemia s 2

Sześć stóp pod ziemią,
(Six Feet Under);
- twórca: Alan Ball; 
- HBO, sezon 2, 2002;
- wybrana obsada: Peter Krause, Michael C. Hall, Frances Conroy, Lauren Ambrose, Freddy Rodríguez, Mathew St. Patrick, Rachel Griffiths, Richard Jenkins;
- kategoria: czarna komedia, obyczajowy, dramat.

Jak zabierałem się za ten serial byłem przekonany, że to bardzo rozrywkowa pozycja. O ile jeszcze w pierwszym sezonie czarny humor był mocno wyczuwalny to w drugim na pierwszy plan wysuwają się relacje pomiędzy bohaterami. Dużo bliżej tu do dramatu niż do komedii.
David, w końcu zaakceptował swoją orientację seksualną, ale wcale to nie ułatwia budowania trwałych relacji. Przed nic jeszcze dużo pracy. Nate, szalony chłopak, próbuje znaleźć szczęście u boku Brendy, ale jest to bardzo trudny związek. Poważne rozmowy zamieniają się w kłótnie, a Nate początkowo ukrywa swoją poważną chorobę.. zresztą nie tylko to.. na jego horyzoncie pojawia się atrakcyjna pani pastor oraz była współlokatorka. Życie Nate'a mocno się komplikuje.

szesc stop pod ziemia s 2 scena
Nie lepiej jest u Claire i Ruth - matka i córka szukają celu w życiu. Pozornie wiedzą czego chcą, ale ciężko im osiągnąć swoje cele. Może za bardzo chcą?
Drugi sezon to olbrzymia dawka rodzinnych emocji, ale to nie wyczerpuje tematu. Nośnikiem fabuły, rozmów i nowych bohaterów są klienci Fisherów. Ci żywi i Ci martwi. To znakomite preteksty do rozmów o życiu i śmierci. O tym co ważne, trwałe i o tym co ulotne.
W mojej ocenie drugi sezon był mocniejszy, ciekawszy od pierwszej serii.... a finał? No cóż.. ciężko było nie obejrzeć pierwszego epizodu trzeciego sezonu.
I po połowie wątków, bohaterów nie napisałem.. obejrzyjcie - warto.

Oceniam na dziewięć.
dziewięć
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top