"Gdy się śmiejesz świat się śmieje z Tobą
Gdy płaczesz płaczesz sama"
Oldboy - 2003

Nowości na stronie

Barry - sezon 2
Elvis - 2022
Black Adam - 2022
Dni piasku
Bękarty z Południa. Tom 4. Motywacja
Ex Machina. Tom 3
Armada.Tom 1
Listy do M.5 - 2022
Wszystko wszędzie naraz - 2022
Kapitan Ameryka. Zimowy Żołnierz
Patrz jak kręcą - 2022
Czarna Wdowa - 2021
Sabrina - 1954
Wieloryb - 2022

mayans mc s 2

Mayans M.C.,
- twórcy: Elgin James, Kurt Sutter;
- FX, sezon 2, 2019;
- wybrana obsada: JD Pardo, Sarah Bolger, Clayton Cardenas, Michael Irby, Carla Baratta, Richard Cabral, Raoul Max Trujillo, Danny Pino, Edward James Olmos, Emilio Rivera, Michael Ornstein, Gino Vento, Maurice Compte, Ray McKinnon;
- gatunek: dramat, akcja.


Stacja FX powróciła z drugim sezonem Maynans'ów. Ta seria ma inaczej rozłożone akcenty niż pierwszy cykl.
W mojej ocenie sezon był trochę zbyt melodramstyczno-obyczajowy.. Wątek szukania zabójcy matki przez braci Reyes jest zbyt rozwodniony i nijaki. Członkowie klubu wydają się być bladzi w porównaniu z przeciwnikami. Rodzina Galindo, Potter (agent nie znający granic), najemnicy... Na minus też zaliczam wszystkie postacie, które pamiętam z SOA. Patrino, Happy, Chips - to swoje karykatury - powinni zostać wycięci z serialu. Nie zmienia to jednak faktu że Mayans to o niebo lepszy serial niż wszystko co prezentuje obecnie Netflix. Nie jest to poziom SOA, ale poziom akcji, fabuła i część głównych bohaterów zasługują na uznanie. Mocną stroną sezonu jest konflikt z innymi gangami motocyklowymi (klubami), ciśnienie wywierane przez Pottera oraz postać Emily, która nieźle się zmienia.

mayans mc s 2 scena
Cieszę się, że sprawy kartelowe spadły na boczny tor. Finał daje nadzieję, że serial powędruje w dobrym kierunku. W tytule widzę nadal olbrzymi potencjał, ale też czuję strach twórcy przed odważnym odcięciem się od SOA. To ciągle nawiązywanie, wychwalanie Jaxa Tellera zaczyna mnie drażnić. Mayans zasługuje na swoją niezależną, odważną historię. I to nie musi być opowieść kręcąca się wokół Ezekiela i Angela. Na plus zaliczam też soundtrack - nie jest tak genialny jak w Sonsach, ale daje radę.
Sezon drugi oceniam na słabe osiem.
osiem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top