"Niektórzy mają tragedię we krwi"
Donnie Darko

dzentelmeni

Dżentelmeni,
(The Gentlemen) - 2019;
- reżyseria: Guy Ritchie;
- scenariusz: Guy Ritchie;
- wybrana obsada: Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Henry Golding, Michelle Dockery, Jeremy Strong, Colin Farrell, Hugh Grant, Eddie Marsan;
- kategoria: kryminał, akcja.

Każda dobra historia zaczyna się od trupa. Jest trup to można prowadzić akcję.. a najlepiej jakby trup nie był martwy..
Ray, prawa ręka narkotykowego bossa zostaje propozycję by uratować szefa przez nieuniknionym skandalem. Milczenie dziennikarza ma kosztować tylko 20 milionów dolarów. Niby ogrom kasy, ale szef Ray'a właśnie planuje wyprzedaż całego interesu by móc cieszyć się upragnioną emeryturą. Ma nawet kupca, ale nieszczęśliwym trafem tuż przed finalizacją transakcji interes wymaga dodatkowej opieki.. a szef nie chce już sobie brudzić rąk.. od tego ma Ray'a i innych chłopaków.

dzentelmeni scena
Są narkotyki, są gangi, strzelaniny, wojna o wpływy, mnóstwo humoru i niebanalnej akcji.. znakomita obsada, czego jeszcze chcieć? Scenariusza, który potrafi zaskoczyć.. i tu możecie być spokojni. Guy Ritchie zrobił kolejny błyskotliwy film, który nie pozwoli się widzowi nudzić. Wciąga całkowicie z każdą minutą odsłaniając nowe, nieoczekiwane wątki historii.. a jego największym (oczywiście nie jedynym) atutem są znakomite dialogi.
Trudno znaleźć w tym filmie jakieś słabe strony. Jedyne co niektórym się może nie spodobać to specyficzny styl Guy'a, ale przecież tego filmu nie oglądają przypadkowe osoby. Żałuję, że nie widziałem tego filmu na dużym ekranie. Oj żałuję :)
Oceniam na dziewięć.
dziewięć
Poniżej zwiastun.

Komentarze

Back to top