"- ma pan problem z kobietami
- nie mam problemu z kobietami, one mnie tylko przerażają"
Przepis na miłość

Nowości na stronie

Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020
Kult - Łukasz Orbitowski
Przyjaciele: Spotkanie po latach
Rob Roy - 1995
Amores perros - 2000
Battle Royale - 2000
Sandman. Tom 4. Pora mgieł
Tytus Andronikus - 1999
Historia przemocy - 2005
Berlin. Tom 1. Miasto kamieni
Za młoda by umrzeć? - 1990
Zabójcza broń 3 - 1992
Previous Next Play Pause

castle rock s 1

Castle Rock sezon 1
- twórcy: J.J. Abrams, Stephen King;
- HBO, sezon 1, 2018;
- wybrana obsada: André Holland, Melanie Lynskey, Bill Skarsgård, Sissy Spacek, Jane Levy, Scott Glenn, Terry O'Quinn, Noel Fisher, Ann Cusack;
- kategoria: fantasy, horror, ekranizacja, serial, Hulu.

Kolejny raz wracamy do miasteczka wykreowanego przez Steven'a Kinga. Castle Rock żyje w cieniu więzienia Shawshank, które jest największym pracodawcą w rejonie. Zakład jest przepełniony więc nowa naczelniczka decyduje się na otwarcie od lat zamkniętego skrzydła. Podczas prac przygotowawczych strażnicy znajdują w nim więźnia, który nie widnieje w żadnych kartotekach. Kim jest przetrzymywany mężczyzna? I co ma z tym wspólnego były naczelnik, który popełnił samobójstwo. Może od tego powinienem zacząć - od samobójstwa. Dalej jest tylko dziwniej i może bardziej mrocznie... Pierwsze epizody wbijają w fotel, ale później sezon wydawał mi się ciut przekombinowany. Gdzieś zacząłem gubić główny wątek fabularny, a przecież oglądałem to praktycznie za jednym zamachem.

castle rock s 1 scena
Mocnymi atutami produkcji są: świetna obsada aktorska, soundtrack oraz niesamowita ilość nawiązań do innych dzieł Kinga... jego światy wzajemnie się uzupełniają i dla fanów jego twórczości Castle Rock będzie idealną pozycją. Sam lubię King'a, ale nie ukrywam, że praktycznie nie znam. Castle Rock trochę mnie przytłoczył... podobał mi się, ale chyba nie byłem gotowy na to by w pełni pojąć bogactwo tego tytułu.
Sezon pierwszy oceniam na siedem plus.
siedem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top