"W porządku, panie DeMille, jestem gotowa na zbliżenie."
Bulwar Zachodzącego Słońca

Nowości na stronie

Kopalnie króla Salomona - 1985
Mayans M.C - sezon 3
Sandman. Tom 6. Refleksje i przypowieści
Przygoda na rybach - 1997
Nomadland - 2020
Trolle z Troy. Tom 2
Porzucony - Cullen Bunn, Tyler Crook
Od Nerwosolka do Yansa
Batman - 1989
Ostatnie dziecko - Sebastian Fitzek
Line of Duty - sezon 5
Szpieg, który mnie kochał - 1977
Air America - 1990
Podwodny spawacz - Jeff Lemire

castle rock s 1

Castle Rock sezon 1
- twórcy: J.J. Abrams, Stephen King;
- HBO, sezon 1, 2018;
- wybrana obsada: André Holland, Melanie Lynskey, Bill Skarsgård, Sissy Spacek, Jane Levy, Scott Glenn, Terry O'Quinn, Noel Fisher, Ann Cusack;
- kategoria: fantasy, horror, ekranizacja, serial, Hulu.

Kolejny raz wracamy do miasteczka wykreowanego przez Steven'a Kinga. Castle Rock żyje w cieniu więzienia Shawshank, które jest największym pracodawcą w rejonie. Zakład jest przepełniony więc nowa naczelniczka decyduje się na otwarcie od lat zamkniętego skrzydła. Podczas prac przygotowawczych strażnicy znajdują w nim więźnia, który nie widnieje w żadnych kartotekach. Kim jest przetrzymywany mężczyzna? I co ma z tym wspólnego były naczelnik, który popełnił samobójstwo. Może od tego powinienem zacząć - od samobójstwa. Dalej jest tylko dziwniej i może bardziej mrocznie... Pierwsze epizody wbijają w fotel, ale później sezon wydawał mi się ciut przekombinowany. Gdzieś zacząłem gubić główny wątek fabularny, a przecież oglądałem to praktycznie za jednym zamachem.

castle rock s 1 scena
Mocnymi atutami produkcji są: świetna obsada aktorska, soundtrack oraz niesamowita ilość nawiązań do innych dzieł Kinga... jego światy wzajemnie się uzupełniają i dla fanów jego twórczości Castle Rock będzie idealną pozycją. Sam lubię King'a, ale nie ukrywam, że praktycznie nie znam. Castle Rock trochę mnie przytłoczył... podobał mi się, ale chyba nie byłem gotowy na to by w pełni pojąć bogactwo tego tytułu.
Sezon pierwszy oceniam na siedem plus.
siedem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top