"Prawda to za mało, ludzie zasługują na więcej..."
Mroczny Rycerz

pralnia


Pralnia,

(The Laundromat) - 2019
- reżyseria: Steven Soderbergh;
- scenariusz: Scott Z. Burns;
- wybrana obsada: Meryl Streep, Gary Oldman, Melissa Rauch, Antonio Banderas, Jeffrey Wright, Jay Paulson;
- kategoria: dramat, Netflix.

'Podpisuj - to tylko dokumenty'
Kolejna wariacja na temat przyczyn kryzysu w 2008 roku. Rozpasanie rynku finansowego i działanie w celu maksymalizowania zysków kosztem odpowiedzialności. Tym razem pretekstem ataku (uzasadnionego) na świat finansjery jest prywatne śledztwo kobiety, która straciła w tragicznych okolicznościach męża, a ubezpieczyciel odmówił wypłacenia świadczeń. Kobieta próbuje zdobyć informacje o wszystkich powiązaniach finansowych i wyrusza do raju podatkowego w poszukiwaniu prawdziwej siedziby firmy ubezpieczeniowej.

pralnia scena
Temat poruszany w filmie jest piekielnie ważny, ale fabuła jest wyjątkowo miałka a potencjał aktorski niewykorzystany. Irytować może też komediowy ton, który kompletnie nie pasuje do ciężaru problemu i zbyt mocno kontrastuje z propagandowym wydźwiękiem produkcji.
Obecnie mamy zapowiedzi kolejnego kryzysu i wiecie co mnie wkurza? Niewiele się nauczyliśmy z 2008 roku. Kolejny raz wpompujemy miliardy w branże, które w normalnych czasach unikają odpowiedzialności i płacenia podatków.. liczy się tylko zysk.
Pralnię oceniam na sześć.
sześć
Zmarnowany potencjał. Tak to już jest z produkcjami Netflixa, wiele z nich wymaga dopracowania.
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top