„Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi.”
Forrest Gump

szesc stop pod ziemia sezon 1

Sześć stóp pod ziemią,
(Six Feet Under);
- twórca: Alan Ball
- HBO, sezon 1, 2001;
- wybrana obsada: Peter Krause, Michael C. Hall, Frances Conroy, Lauren Ambrose, Freddy Rodríguez, Mathew St. Patrick, Rachel Griffiths, Richard Jenkins;
- kategoria: czarna komedia, obyczajowy, dramat.

Zwyczajna rodzina. Ojciec, matka dwóch synów i córka.. od otoczenia wyróżnia ich tylko to, że prowadzą dom pogrzebowy... no i taki drobiazg, że ojciec umiera w pierwszym odcinku, ale to nie przeszkadza w komentowaniu późniejszych działań członków rodziny. Zresztą nie jest jedynym nieboszczykiem, który przemawia. Każdy odcinek to jedna sprawa, jeden trup zasługujący na godne pożegnanie. Przygotowania do pożegnań są tłem dla rodzinnych i zawodowych perypetii żyjących członków rodziny. Nie są to problemy kryminalne, raczej proste sprawy, które każda rodzina ma. Problemy z partnerami, z oczekiwaniami, praca, kłótnie rodzinne czy też problemy w pracy.. nic wielkiego, a pomimo to serial wciąga.

szesc stop pod ziemia sezon 1 scena
Ciężko mi powiedzieć czy to zasługa lekko mrocznego tła, dobrej obsady aktorskiej czy też jest to talent Ball'a do opowiadania historii.. nie wiem, ale może drugi sezon da mi odpowiedź?
Pierwszy oceniam na mocne osiem.
osiem
Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top