"Jesteś tym, co kochasz, a nie tym, co inni kochają w Tobie"
Adaptacja

Nowości na stronie

Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997
Aż do piekła - 2016
PTSD. Syndrom stresu pourazowego
Wielkie katastrofy XX wieku
Na rauszu - 2020

ukryte dzialania

Ukryte działania,
(Hidden Figures) - 2016;
- reżyseria: Theodore Melfi;
- scenariusz: Allison Schroeder, Theodore Melfi;
- wybrana obsada: Taraji P. Henson, Janelle Monáe, Kevin Costner, Glen Powell, Mahershala Ali, Kirsten Dunst, Aldis Hodge, Jim Parsons;
- kategoria: biograficzny, dramat.

Początek lat sześćdziesiątych. Trwa wyścig zbrojeń, którego ważnym elementem jest zdobywanie kosmosu. NASA musi pracować na najwyższych obrotach, a samo wysłanie człowieka w kosmos jest finałem ciężkiej pracy wielu naukowców. Ukryte działania opowiada o trójce z nich. Trzy czarnoskóre kobiety musiały walczyć o prawo do pracy przy tym projekcie. Wiele ich różni, ale łączy walka o sprawiedliwe miejsce w społeczeństwie. Ich kompetencje były doskonałe, ale NASA nie było gotowe na aż taką rewolucję. Chcieli lecieć w kosmos, a mentalnie byli w średniowieczu. Trzy dzielne kobiety, trzy opowieści i wielka historia w tle.

ukryte dzialania scena
Film napisany pod nagrody, których nie zdobył, jest kolejną odsłoną walki o prawa w Ameryce lat sześćdziesiątych. Fabuła skupia się wokół kwestii rasowych, ale w tle widzimy też jasny podział stanowisk według płci.
Scenariusz znacząco różni się od faktów, ale nie jest to niczym niezwykłym w Hollywood. Biografie, prawdziwe historie muszą być podrasowane by mogły się sprzedać. Czy to wada? Nie dla mnie - takie filmy mają otwierać na pewną wiedzę, problemy, a nie być kronikarskim dokumentem.
Znakomicie nakręcone i zagrane kino.
Polecam i oceniam na osiem.
osiem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top