"Myślisz, że morderstwo to afrodyzjak?"
Śmiertelna pułapka

the stranger s 1

The Stranger;
- Netflix- sezon 1, 2020;
- twórcy: Harlan Coben;
- wybrana obsada: Richard Armitage, Dervla Kirwan, Hannah John-Kamen, Siobhan Finneran, Anthony Head, Stephen Rea, Paul Kaye, Dervla Kirwan;
- kategoria: thriller, serial, brytyjskie.

Małe miasto, szczęśliwa rodzina i nieznajoma, która przybywa z informacjami. Mężowi mówi, że żona go oszukiwała, a niewiernym grozi, że ujawni ich tajemnice. Skąd ma takie informacje i czym się kieruje. W mieście sytuacja robi się coraz bardziej napięta, a zaginięcie żony, nagi chłopak w lesie czy też martwa alpaka to za dużo wydarzeń dla społeczności. Scenarzysta sugeruje, że za tymi wydarzeniami skrywa się wielka tajemnica. Tajemnica może i jest, ale czy aż tak wielka?

the stranger s 1 scena
The Stranger budzi moje mieszane uczucia, jest to sprawnie nakręcony thriller, ale rozwiązania fabularne rozczarowują. Akcja toczy się wokół tajemnic, które muszą być odkryte, ale czy ich jawność wszystkim służy?
Lubię Coben'a - jego książki może nie są wysokich lotów, ale całkiem wciągają. Niestety nie mogę tego powiedzieć o tym serialu. Jest sporo dłużyzn, brak klimatu, a co ciekawsze wątki są mocno spłaszczone.
Oceniam na sześć.
Zwiastun

Komentarze

Back to top