"Tyle roboty a czasu tak mało."
Joker z Batmanie

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

historia malzenska

 

Historia małżeńska,
(Marriage Story) - 2019;
- reżyseria: Noah Baumbach;
- scenariusz: Noah Baumbach;
- wybrana obsada: Scarlett Johansson, Adam Driver, Azhy Robertson, Laura Dern, Alan Alda, Ray Liotta;
- kategoria: Netflix, Oscar, dramat, komedia.

Nicole i Charlie to małżeństwo z dziesięcioletnim stażem, które przeżywa poważny kryzys. Mają wspaniałego syna, kochają się, ale coraz bardziej nie potrafią z sobą żyć. Oboje chcą realizować karierę zawodową, ale w całkiem innych miejscach. Charlie kocha Nowy Jork, a Nicole Los Angeles (i te przestrzenie). Konflikt narasta i jedynym jego rozwiązaniem wydaje się być rozwód. Para próbuje rozstać się po przyjacielsku, ale pomimo to angażują w swój rozwód adwokatów. Przyjaźń, nadal istniejące uczucie ustępują pola wyrachowanej walce rozwodowej. Sami zainteresowani wydają się być tutaj tylko tłem, pretekstem - sprawa toczy się pomiędzy adwokatami, którzy chcą osiągnąć sukces zawodowy.

historia malzenska scena
Historia małżeńska to film zrealizowany w minimalistycznej formie. W zasadzie można odnieść wrażenie, że ogląda się spektakl teatralny, który rozgrywa się pomiędzy małżonkami. Są prawdziwe uczucia, zagubienie bohaterów i znakomita gra aktorska. Film niosą Scarlett i Adam, ale to Laura Dern została Oscara - statuetka w kategorii może być tylko jedna. Może pora to zmienić?
Seans daje satysfakcje, ale też jestem przekonany, że Baumbach'a stać na więcej. Pomimo wielu dobrych elementów (genialne wejście w fabułę), znakomitej obsady czułem niedosyt. Może coś ze mną jest nie tak? A może zachwyty recenzentów nad tym filmem za bardzo wyśrubowały oczekiwania?
Jest to kolejna pozycja, która pokazuje, że miłość to czasem za mało..
Daję osiem minus.
osiem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top