"Nie pozwolimy wam wyjść.. Smith, Wesson i ja"

Nagłe zderzenie

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

dlaczego kobiety zabijaja

 

Dlaczego kobiety zabijają;
(Why Women Kill);
- twórcy: Marc Cherry;
- wybrana obsada: Lucy Liu, Ginnifer Goodwin, Kirby Howell-Baptiste, Alexandra Daddario, Sadie Calvano, Jack Davenport, Reid Scott, Sam Jaeger, Leo Howard, Alicia Coppola;
- CBS, sezon 1, 2019;
- kategoria: serial, dramat, komedia.

Jedna z największych serialowych niespodzianek 2019 roku (obejrzane w 2020).
Jeden dom. Trzy czasy akcji (1963, 1984, 2019) i trzy historie małżeńskie. Od pierwszych scen wiemy, że w każdej z historii dojdzie do morderstwa. Krew się poleje, i mordercą będzie kobieta. Niby wszystko wiemy, a pomimo to, każdy odcinek funduje nam totalne zwroty akcji i pragnienie by oglądać dalej. Historie są skomplikowane, a motywacje głównych bohaterów bardzo złożone. Każda z postaci w serialu ma swoją niepowtarzalną historię. I nie piszę tu tylko o postaciach pierwszoplanowych - drugi plan też jest wciągający.
Świetnie napisane postaci zostały też znakomicie zagrane. Mimo iż moim ulubionym wątkiem była historia z 1963 roku, gdzie mąż wydaje się być kalką Don'a Z Mad Men to show skradła Lucy Liu. Nie potrafiłem oderwać od niej oczu. W mojej ocenie to było mistrzostwo świata.

dlaczego kobiety zabijaja scena
Nie będę się rozwodzić (rozwód też się pojawia w tym serialu) nad fabułą by nie psuć odbioru, ale wspomnę jeszcze o kilku elementach, które sprawiły, że serial ten mnie aż tak zachwycił.
Zaczyna się to od czołówki. Świetny kawałek i animowane komiksowe kadry przeciągają uwagę i obiecują, że mamy do czynienia z produkcją na najwyższym poziomie. Niesamowite połączenie słów o miłości z kadrami morderstw.
Każdy epizod jest ujęty w klamry, które przybliżają nam całą intrygę. W jednym epizodzie była to wypowiedź patologa, który stoi nad ciałami.. i znów mam popkulturowe skojarzenie. Opowieści z krypty.
Na wielkie uznanie zasługuje też montaż. Nie zapominajmy, że historie łączy jedno miejsce akcji.. świetnie wykorzystano ten element.
Finał. Często tak jest, że w tego typu produkcjach ostatni odcinek jest najsłabszy. Wszystko jest oczywiste, powiedziane. Nie tutaj. Napięcie jest do ostatnich scen i a samo zakończenie w pełni satysfakcjonuje. Rzadko zdarzają się takie produkcje.
Na koniec ważna informacja. Serial dostał drugi sezon. Będzie nowe miejsce, nowi bohaterowie, nowe historie. Zapowiada się coś w stylu American Horror Story. Już nie mogę się doczekać.
Serial dostaje pełną dyszkę. CBS odwaliło kawał świetnej roboty. Tak powinny wyglądać seriale.
dziesięć
Poniżej macie trailer

oraz intro

Komentarze

Back to top