"Dlaczego upadamy, Bruce? Po to, żeby nauczyć się, jak wstawać"
Batman: Początek

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

dlaczego kobiety zabijaja

 

Dlaczego kobiety zabijają;
(Why Women Kill);
- twórcy: Marc Cherry;
- wybrana obsada: Lucy Liu, Ginnifer Goodwin, Kirby Howell-Baptiste, Alexandra Daddario, Sadie Calvano, Jack Davenport, Reid Scott, Sam Jaeger, Leo Howard, Alicia Coppola;
- CBS, sezon 1, 2019;
- kategoria: serial, dramat, komedia.

Jedna z największych serialowych niespodzianek 2019 roku (obejrzane w 2020).
Jeden dom. Trzy czasy akcji (1963, 1984, 2019) i trzy historie małżeńskie. Od pierwszych scen wiemy, że w każdej z historii dojdzie do morderstwa. Krew się poleje, i mordercą będzie kobieta. Niby wszystko wiemy, a pomimo to, każdy odcinek funduje nam totalne zwroty akcji i pragnienie by oglądać dalej. Historie są skomplikowane, a motywacje głównych bohaterów bardzo złożone. Każda z postaci w serialu ma swoją niepowtarzalną historię. I nie piszę tu tylko o postaciach pierwszoplanowych - drugi plan też jest wciągający.
Świetnie napisane postaci zostały też znakomicie zagrane. Mimo iż moim ulubionym wątkiem była historia z 1963 roku, gdzie mąż wydaje się być kalką Don'a Z Mad Men to show skradła Lucy Liu. Nie potrafiłem oderwać od niej oczu. W mojej ocenie to było mistrzostwo świata.

dlaczego kobiety zabijaja scena
Nie będę się rozwodzić (rozwód też się pojawia w tym serialu) nad fabułą by nie psuć odbioru, ale wspomnę jeszcze o kilku elementach, które sprawiły, że serial ten mnie aż tak zachwycił.
Zaczyna się to od czołówki. Świetny kawałek i animowane komiksowe kadry przeciągają uwagę i obiecują, że mamy do czynienia z produkcją na najwyższym poziomie. Niesamowite połączenie słów o miłości z kadrami morderstw.
Każdy epizod jest ujęty w klamry, które przybliżają nam całą intrygę. W jednym epizodzie była to wypowiedź patologa, który stoi nad ciałami.. i znów mam popkulturowe skojarzenie. Opowieści z krypty.
Na wielkie uznanie zasługuje też montaż. Nie zapominajmy, że historie łączy jedno miejsce akcji.. świetnie wykorzystano ten element.
Finał. Często tak jest, że w tego typu produkcjach ostatni odcinek jest najsłabszy. Wszystko jest oczywiste, powiedziane. Nie tutaj. Napięcie jest do ostatnich scen i a samo zakończenie w pełni satysfakcjonuje. Rzadko zdarzają się takie produkcje.
Na koniec ważna informacja. Serial dostał drugi sezon. Będzie nowe miejsce, nowi bohaterowie, nowe historie. Zapowiada się coś w stylu American Horror Story. Już nie mogę się doczekać.
Serial dostaje pełną dyszkę. CBS odwaliło kawał świetnej roboty. Tak powinny wyglądać seriale.
dziesięć
Poniżej macie trailer

 

Komentarze

Back to top