"Jesteś jedynym człowiekiem jakiego kiedykolwiek miałam... Na którym mi zależało. Ale ty być mnie uwięził i wyrzucił klucz, prawda? I nawet bym nie protestowała."
Dawno temu w Ameryce

Nowości na stronie

Batman: Przeklęty
Kopalnie króla Salomona - 1985
Mayans M.C - sezon 3
Sandman. Tom 6. Refleksje i przypowieści
Przygoda na rybach - 1997
Nomadland - 2020
Trolle z Troy. Tom 2
Porzucony - Cullen Bunn, Tyler Crook
Od Nerwosolka do Yansa
Batman - 1989
Ostatnie dziecko - Sebastian Fitzek
Line of Duty - sezon 5
Szpieg, który mnie kochał - 1977
Air America - 1990

carnival row s 1

 

Carnival Row;
- sezon 1, 2019; 
- twórcy: Travis Beacham, Marc Guggenheim;
- wybrana obada: Orlando Bloom, Cara Delevingne, David Gyasi, Karla Crome, Indira Varma, Tamzin Merchant, Simon McBurney, Jared Harris, Andrew Gower; 
- kategoria: Amazon, dramat, fantasy, horror, serial.

Akcja dzieje się w fikcyjnym mieście, które pod wieloma względami przypomina dziewiętnastowieczny Londyn. Miasto w większości zamieszkane jest przez ludzi, ale wprowadza się doń coraz więcej istot z innych prowincji. Z powodu panującej wojny musieli szukać schronienia w nieprzychylnym miejscu. Dostają źle płatne prace, ale przynajmniej żyją. Nie wszystkim taki stan rzeczy odpowiada. Jedni chcą by 'obcy' zostali pozbawieni szczątkowych praw i opuścili miasta, a inni żądają równego traktowania. Rewolucji wisi w powietrzu. To tło społeczne, ale głównym wątkiem fabularnym wydaje się być sprawa mordercy, który brutalnie pozbawia życia przyjezdnych. Strach powoli wypełnia smutne ulice, a prowadzący śledztwo detektyw ma także swoje tajemnice.

carnival row s 1 scena
Dawno żaden tytuł nie budził w u mnie tak mieszanych uczuć. Z jednej strony mamy świetnie wykreowany świat, porządne zagadki (nie tylko kryminalne), delikatny steampunkowy klimat i i historie, które mają olbrzymie możliwości fabularne. Aktorsko też jest niczego sobie. Po drugiej stronie jest bardzo nierówne tempo akcji, niezbyt dopracowane dialogi mnóstwo poświęconego czasu na umizgi i seks głównych bohaterów. Niektóre odcinki były bardzo wciągające, ale były też epizody, przy których nudziłem się niemiłosiernie.
Serial ma zamówienie na kolejny sezon, ale zmieniły się osoby odpowiedzialne za ten tytuł. Może wyjdzie to na dobre.
Sezon pierwszy oceniam na sześć. Liczę, że później będzie lepiej.
szesc

Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top