"Atrapy rozmów prowadzone palcem po ekranie"
Horyzont - Jakub Małecki

Nowości na stronie

Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020
Kult - Łukasz Orbitowski
Przyjaciele: Spotkanie po latach
Rob Roy - 1995
Amores perros - 2000
Battle Royale - 2000
Sandman. Tom 4. Pora mgieł
Tytus Andronikus - 1999
Historia przemocy - 2005
Berlin. Tom 1. Miasto kamieni
Za młoda by umrzeć? - 1990
Zabójcza broń 3 - 1992
Previous Next Play Pause

lilo i stitch

 

Lilo i Stitch,
(Lilo & Stitch) - 2002
- reżyseria: Chris Sanders, Dean DeBlois;
- scenariusz: Chris Sanders, Dean DeBlois;
- kategoria: animacja, Disney, komedia, familijny, science - fiction.

Ostatnio przeczytałem, że ma powstać aktorska wersja tej animacji. Uznałem, że to świetna okazja by odświeżyć sobie oryginał. Kiedyś bardzo często oglądałem ten tytuł.
Właściwa akcja dzieje się na małej wyspie na Hawajach. Przypadkiem trafia na nią kosmiczny uciekinier. Mały stwór 626, który został zaprojektowany by siać zniszczenie wszędzie tam, gdzie się pojawi. Najlepiej w wielkich ośrodkach miejskich, których akurat na wyspie brakuje. Za zbiegiem rusza pościg, ale muszą działać bardzo ostrożnie bo Ziemia to rezerwat objęty ochroną... występuje tu komar, który jest zagrożonym gatunkiem. Stwór uciekając trafia do domu Lilo, dziewczynki, którą wychowuje zapracowana siostra.

lilo i stitch scena
Kreska może i się postarzała, drażnić może płaskość poszczególnych kadrów, ale fabuła nadal trzyma w napięciu. A humor i dialogi to pierwsza klasa. Bawią za każdym razem jak to się ogląda. Dodatkowym plusem jest cała masa popkulturowych nawiązań. Poza tym uważam, że ta animacja jest w pewien sposób inspiracją do jak wytresować smoka. Stitch i Szczerbatek mają zbyt wiele wspólnego. Nie ukrywajmy - uwielbiam mimikę i zachowania tych stworów.
Lilo i Stitch to bardzo nowoczesna bajka. Przecież główna bohaterką jest dziewczynka, która okiełznała największego potwora w Kosmosie. Za to należy się szacunek.
Bardzo mądra baja, którą oceniam na osiem.
osiem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top