"W porządku, panie DeMille, jestem gotowa na zbliżenie."
Bulwar Zachodzącego Słońca

Nowości na stronie

Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020
Kult - Łukasz Orbitowski
Przyjaciele: Spotkanie po latach
Rob Roy - 1995
Amores perros - 2000
Battle Royale - 2000
Sandman. Tom 4. Pora mgieł
Tytus Andronikus - 1999
Historia przemocy - 2005
Berlin. Tom 1. Miasto kamieni
Za młoda by umrzeć? - 1990
Zabójcza broń 3 - 1992
Solo. Tom 2. Ocaleni z chaosu - Oscar Martin
Previous Next Play Pause

chylka kasacja

 

Chyłka - Kasacja,
- seria: Chyłka, sezon 2, TVN, 2019;
- twórcy: Łukasz Palkowski, Marek Wróbel;
- wybrana obsada: Magdalena Cielecka, Filip Pławiak, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Tomasz Schuchardt, Piotr Żurawski, Olgierd Łukaszewicz, Jakub Gierszał, Ireneusz Czop, Olga Bołądź, Marcin Bosak;
- kategoria: kryminał, ekranizacja, kino polskie.

Pierwszy serial obejrzany w 2020 roku. 
Piotr Langer Junior, syn jednego z ważniejszych klientów kancelarii zostaje oskarżony o brutalne morderstwo dwóch osób. Dowody wydają się być niepodważalne: Piotr przebywał w mieszkaniu z ciałami ofiar dziesięć dni. Wszędzie są jego odciski palców i DNA. Jego ojciec i szefostwo kancelarii nalegają na cichy proces, który sprawi, że Piotr nigdy nie wyjdzie na wolność. Takie rozwiązanie satysfakcjonuje wszystkich, poza Langerem Juniorem oraz Chyłką, która jest przekonana, że sprawa ma drugie dno. Dlaczego oskarżony milczy? Dlaczego wszystkim zależy na szybkim skazaniu i dlaczego jest śledzona? Chyłka z Gorgonem próbują za wszelką cenę wybronić oskarżonego. No i tyle o fabule.

chylka kasacja scena
Mocną stroną serialu jest bez wątpienia aktorstwo. Gierszał, Cielecka wypadli naprawdę dobrze. Sama intryga nie jest zła, ale dla osoby, która czytała książkę serial nie wnosi niczego nowego. Trochę powtórka z rozrywki.. no chyba, że ktoś jest wielkim fanem Wedla. Zarówno w formie czekoladek, bombonierek czy też ptasiego mleczka. Przez chwilę miałem wrażenie, że scenarzyści zaskoczą i mordercą okaże się chłopak jeżdżący na zebrze.
Rozumiem, że budżety serialowe są wspierane przez sponsorów i że product placement musi mieć miejsce, ale można to robić w mniej inwazyjny sposób. I może nie muszą to być czekoladki w serialu kryminalnym... toż to nie pasuje.. a może się mylę.. i jednak to czekolada morduje?
Oceniam na siedem minus.
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top