„Słowa mówią to, czego nie pokazują obrazy, obrazy pokazują to, czego słowa nie mówią”

Perry Nodelman

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

gwiezdne wojny skywalker odrodzenie

 

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie,
(Star Wars: The Rise of Skywalker) - 2019
- reżyseria: J.J. Abrams;
- scenariusz: J.J. Abrams, Chris Terrio;
- wybrana obsada: Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Billy Dee Williams, Mark Hamill, Lupita Nyong'o, Joonas Suotamo, Ian McDiarmid;
- kategoria: Gwiezdne Wojny, kasowy, Disney, przygodowy, science fiction.

Pierwszy film obejrzany w kinie w 2020 roku.
Scenariusz niewiele różni się od poprzednich części. Ruch Oporu kolejny raz musi stawić czoła Najwyższemu Porządkowi.. innymi słowy kolejne starcie dwóch frontów. Jedni dobrzy drudzy źli. Tym ostatnim przewodzi Imperator Palpatine, który posiada olbrzymią moc, ale też jest świadom, że jego dni się kończą i musi coś z tym fantem zrobić. Potrzebuje Ostatecznego Rozwiązania.
Ruch Oporu jest mocno rozproszony, a zwycięstwa zawdzięcza głównie przypadkowi i bezwarunkowemu poświęceniu swoich żołnierzy. Abrahms czuje Gwiezdne Wojny - wszystkie znane motywy rozbudował, wzmocnił i okrasił niesamowitymi efektami specjalnymi. Na ekranie wiele się dzieje, rozproszone wątki ładnie w finale się łączą, a mimo to po seansie czułem wielki niedosyt. W głowie kołatała się tylko jedna myśl... ale przecież to już było.. tylko teraz jest tego więcej. Przykład? Był krążownik to zrobimy ich setki. Były przyjazne droidy to trzeba dodać kolejnego. Na scenę wkracza pokraczny DIo, czyli droid po przejściach.

gwiezdne wojny skywalker odrodzenie scena
Seans zaliczam do udanych, ale mam nadzieję, że kolejne odsłony będą bardziej odważne fabularnie, że nie będzie to wszystko takie oczywiste i przewidywalne. W mojej opinii GW potrzebują nowego rozdania, złamania pewnych schematów oraz większej ilości historii poszczególnych bohaterów, w których wielka walka z Najwyższym Porządkiem jest tylko tłem.
Obraz oceniam na słabe siedem.
siedem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top