"Ja jestem człowiek spokojny, ale do czasu aż się zdenerwuję"
Kogel-mogel II

Nowości na stronie

Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997
Aż do piekła - 2016
PTSD. Syndrom stresu pourazowego
Wielkie katastrofy XX wieku
Na rauszu - 2020

malena

Malena -
2000;
- reżyseria: Giuseppe Tornatore;
- scenariusz: Giuseppe Tornatore;
- wybrana obsada: Monica Bellucci, Giuseppe Sulfaro, Luciano Federico;
- kategoria: dramat, kultowy.

Początek lat czterdziestych, do małego miasteczka wprowadza się piękna Malena, która sprawia, że wszystkim panom szybciej biją serca. Dziewczyna ma męża, ale to nie przeszkadza mężczyznom w fantazjowaniu na jej temat. Wśród zakochanych jest nastoletni Renato. Chłopak jest poważnie zakochany, ale też wie, że u pięknej kobiety nie ma najmniejszych szans. Może to się zmieni jak dorośnie?
Na świecie trwa wojna, która coraz bardziej wpływa na mieszkańców miasteczka. Ginie mąż Maleny, coraz trudniej się żyje, a ludzie stają się coraz bardziej ostrzy w osądach. Kobieta nie ma łatwego życia, ale tak jak wszyscy próbuje przetrwać. Wiele się zmienia, ale Renato jest nadal zakochany.

malena scena
Kiedyś myślałem, że jest to film głównie o miłości nastolatka do starszej kobiety, ale powtórny seans otworzył mi oczy na o wiele ważniejsze aspekty tego tytułu. Opowiada przede wszystkim o ludziach i ich życiowych postawach. Nie ma w tym filmie ani jednej osoby, która posiadałaby kryształowy charakter, ale wszyscy bardzo chętnie oceniają i osądzają innych. W małej społeczności nie ma miejsca na nic co wystaje poza normę. Malena, szaleńczo zakochany Renato muszą spotkać się z odrzuceniem. Jest wiele konfliktów, krzywd, ale na szczęście ludzie nie chcą pamiętać tego co złe. Pamięć ma zadziwiającą skłonność do wyrzucania nieprzyjemnych rzeczy.
Niezmiennie daję dziewięć. Cieszę się, że wróciłem do tej pozycji.
dziewięć
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top