"Myślisz, że morderstwo to afrodyzjak?"
Śmiertelna pułapka

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

 

na caly glos

 


Na cały głos,

(The Loudest Voice) - 2019;
- twórcy: Gabriel Sherman;
- Showtime, mini serial;
- wybrana obsada: Russell Crowe, Naomi Watts, Sienna Miller, Josh Charles, Seth MacFarlane, Annabelle Wallis, Simon McBurney;
- kategoria: biograficzny, dramat, na faktach

Robert Ailes (Crowe) założyciel i wieloletni szef Fox News. Człowiek ikona, z jednej strony niewątpliwy geniusz, który rozumiał media jak mało kto, a z drugiej strony egoistyczny skur..., dla którego nie ma przeszkód by osiągnąć wyznaczone cele. Początkowo cele były mniej osobiste, ale z czasem zaczęła dominować własna wizja świata.

"Nie podajemy wiadomości, tworzymy je"
Robert potrafił zrobić coś z niczego. Jego zaangażowanie w kampanie prezydenckie niewątpliwie pozwalało Republikanom zwyciężać. Niektórzy twierdzą, że to on stoi za sukcesem Trumpa. Ile w tym prawdy? Nie wiem, Trump ze swoją wizją świata mógł i tak wygrać. Ailes zasłynął nie tylko jako twórca Fox News, obecnie kojarzony jest również jako mężczyzna, który bez zahamowań wykorzystywał seksualnie swoje podwładne. Wiele z tych spraw wyciszono, a później wielki Robert zmarł i nie zdążył odpowiedzieć za swoje czyny.

na caly glos scena
Produkcja Showtime zasługuje na uwagę bo opowiada o ważnym elemencie współczesnej historii USA. Widzimy jak powstawała jedna z największych stacji telewizyjnych, jakie były nastroje w Ameryce oraz jak wygląda tło prezydenckich wyborów. Scenariusz, który w zasadzie napisało życie, to mocna strona serialu, ale to tylko jeden z 3 głównych plusów produkcji. Pozostałe dwa to: znakomita rola Russell'a Crowe'a oraz genialny montaż.
Ten serial porwał mnie bez reszty i chciałbym więcej takich produkcji na swoim ekranie.
Na koniec mała uwaga. Szokuje was to co się dzieje z polskimi mediami (mam tu na myśli TVP a ostatnio i TVN)? Ten serial otwiera oczy i pokazuje, że manipulowanie faktami, akcje hejterskie, fake news'y występują wszędzie i jest to rak, który toczy wszystkie światowe media. Nie ma przypadkowych newsów, każdy ma swojego odbiorcę.. a prawda? Cóż..może kiedyś będzie nośnym tematem.
Oceniam na dziewięć.
dziewięć
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Back to top