"Tyle roboty a czasu tak mało."
Joker z Batmanie

Nowości na stronie

Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997
Aż do piekła - 2016
PTSD. Syndrom stresu pourazowego
Wielkie katastrofy XX wieku
Na rauszu - 2020

pulapka s 2

Pułapka,
- twórcy: Łukasz Palkowski;
- TVN, 2019, sezon 2;
- wybrana obsada: Agata Kulesza, Marianna Kowalewska, Leszek Lichota, Mateusz Więcławek, Krzysztof Pieczyński, Jan Frycz, Eryk Lubos, Jerzy Radziwiłowicz, Henryk Talar, Maciej Musiał;
- kategoria: kino polskie, kryminał.

Drugi sezon dobrze przyjętego serialu TVN-u musiał trafić na mój ekran.
Olga Sawicka jest wplątana w kolejną zbrodnię. Jako dziecko była świadkiem morderstwa, które później opisała w swojej książce 'Bestia'. Sprawa jest mocno przebrzmiała, ale w policja znajduje zwłoki dziewczyny bez oczu. Kilkadziesiąt lat różnicy, a sposób okaleczenia ciała bardzo podobny. Niby jest winny współczesnej zbrodni jest znaleziony, ale Sawicka nie wierzy w jego winę. Jest zbyt młody by dokonać obu zbrodni, ale też zbyt nierozgarnięty by być naśladowcą. Czyżby ktoś próbował ukryć prawdę? Kto za tym wszystkim stoi?

pulapka s 2 scena
Pułapka 2 to kolejna intryga, która sugeruje istnienie wielkiego spisku. Każdy epizod przynosi nowe wątki, konteksty - narracja jest sprawnie prowadzona i potrafi przykuć uwagę widza.
Wszystko zaczyna się sypać w ostatnich epizodach. Niby jest rozwiązanie, niby wszystko pasuje, ale całość sprawia wrażenie zbyt topornej i nie do końca przemyślanej. Zabrakło trochę finezji. Zamiast wielkiej intrygi, zmowy dostajemy rozwiązanie, które nie satysfakcjonuje.
Aktorsko jest nadal dobrze. Na uznanie zasługują Radziwiłowicz oraz Frycz. Oceniam na siedem (naciągane).
siedem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top