"Każdy umiera, ale nie każdy tak naprawdę żyje"
Braveheart

Nowości na stronie

Gnat #4: Rose
Odwilż - sezon 1
Pulp - Ed Brubaker, Sean Phillips
Śmierć na Nilu - 2022
Blacksad. Tom 2. Arktyczni
Zaułek koszmarów - 2021
Łasuch. Powrót - Jeff Lemire
Jeźdźcy sprawiedliwości - 2020
Kartoteka 64 - 2018
Sukcesja - sezon 3
Zakazany Port
Sandman. Tom 10. Przebudzenie
Wydział pościgowy - 1998
Gierek - 2022

syn s 2

Syn,
(The Son) - 2019;
- sezon 2, AMC;
- twórcy: Brian McGreevy, Philipp Meyer, Lee Shipman;
- wybrana obsada: Pierce Brosnan, Sydney Lucas, Jacob Lofland, David Wilson Barnes, Henry Garrett, Jess Weixler, Elizabeth Frances, Paola Núñez;
- gatunek: dramat, western.

Dwa lata czekania i jest drugi sezon Syna. Kolejny raz zanurzamy się w historię rodu McCullough'ów. Sto pięćdziesiąt lat historii. Zaczęło się od indiańskiej niewoli, a z czasem Eli zaczął budować swoją pozycję, imperium. Robił wszystko by rodzina miała dobrobyt. A może to tylko pretekst dla brutalnych działań, w których znajdował potwierdzenie swojej siły.
Drugi sezon skupia się na relacji nestora z synem Pete'm oraz walce o naftowe imperium. Eli robi wszystko by być monopolistą, z którego zdaniem trzeba się liczyć. Ciekawie też wygląda wątek współczesny, w którym widzimy, że konflikty mają charakter wielopokoleniowy. Jest potencjał w tej historii.

syn s 2 scena
Drugi sezon to dla mnie przede wszystkim rzecz o lojalności. Pytanie tylko względem czego/kogo. Czy chodzi o dom, rodzinę, prawo, miłość? A może to tylko wygodne frazesy?
Syn to ekranizacja nagradzanej powieści Philippa Meyera i teraz mam dylemat.. czekać na kolejne sezony, czy też zacząć czytać?
Serial polecam i oceniam na osiem.
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Back to top