"W porządku, panie DeMille, jestem gotowa na zbliżenie."
Bulwar Zachodzącego Słońca

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

stan i ollie

Stan & Ollie - 2018;
- reżyseria: Jon S. Baird;
- scenariusz: Jeff Pope;
- wybrana obsada: Steve Coogan, John C. Reilly, Shirley Henderson, Danny Huston, Nina Arianda;
- kategoria: kino, biograficzny, dramat.

Rok 1953. Stan i Ollie, słynni Flip i Flap po latach przerwy wyruszają w trasę. Teatralne występy w Anglii mają być nowym początkiem i okazją do powrotu na wielki ekran. Okazują się jednak specyficzną trasą, w której słynni aktorzy promują lokalne firmy. Im wyżej jesteś tym bardziej upadasz. Stan I Ollie osiągnęli w filmowej karierze wszystko. Wielka kariera, wysokie zarobki i sława, która zostanie zapamiętana przez pokolenia. Jednak produkcja filmowa się zmienia. Ludzi śmieszą inne rzeczy, rzadziej chodzą do kina i coraz bardziej skupiają się na telewizyjnych ekranach. W nowym świecie nie ma już miejsca dla podstarzałych gwiazd... przynajmniej tak się wydaje.

stan i ollie scena
Ponowne wspólne występy są okazją do wspomnień oraz nowych planów. Stan i Ollie na nowo siebie odkrywają, znów dowiadują się czym jest prawdziwa przyjaźń.
Obraz Baird'a to ciepła opowieść o wspomnianej przyjaźni i bezduszności przemysłu rozrywkowego. Film ma lekko gorzki posmak, ale nie jest dołujący. Kino widziało i opowiadało o większych upadkach.
Stan & Ollie to pozycja dla każdego miłośnika kina. Największym plusem jest znakomite aktorstwo, ale są też minusy. Film za mało opowiada o złotych latach Flipa i Flapa.
Oceniam na słabe osiem.
osiem
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Back to top