"Myślisz, że morderstwo to afrodyzjak?"
Śmiertelna pułapka

Nowości na stronie

Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989
Rodzina - Cullen Bunn, Tyler Crook
Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020

pulapka s 1

Pułapka,
- twórcy: Łukasz Palkowski;
- TVN, 2018, sezon 1;
- wybrana obsada: Agata Kulesza, Marianna Kowalewska, Leszek Lichota, Mateusz Więcławek, Joanna Kulig, Kinga Preis, Krzysztof Pieczyński, Maria Maj;
- kategoria: kino polskie, kryminał;

Olga (Kulesza) jest znaną pisarką, która cały czas poszukuje nowych tematów do swoich książek. Poszukiwania ułatwiają spotkania autorskie, które odbywają się całym kraju. Olga natrafia na sprawę zaginięcia dziewczyny z domu dziecka. Sprawa z pozoru banalna - dzieciaki przecież uciekają z bidula, ale miejsce nie jest przypadkowe. To dom, który Olga zna doskonale... a nadal nie potrafi się uwolnić od traumatycznych przeżyć, które wiążą się z tym miejscem. Na miejscu odkrywa, że sprawa zaginięcia może mieć głębsze dno, a demony przeszłości odzywają się z zdwojoną siłą. Czyżby przeszłość się splatała z teraźniejszością? To świetny moment by wspomnieć, iż Olga radzi sobie z problemami jak Komisarz Halski... zapija je. Czasem to pomaga..

pulapka s 1 scena
Kiedyś widziałem zwiastun tego serialu i kompletnie do mnie nie trafił. Zapowiadał nudną, do bólu przeciągniętą historię, której bliżej do telenoweli niż dobrej kryminalnej serii. Cieszę się, że pomimo to, dałem tytułowi szansę.
Akcja może i nie porywa tempem, historia o wiele lepiej sprawdziłaby się w formie filmu, ale całość daje się oglądać. Myślę, że to zasługa dobrej gry aktorskiej. Mamy tu kilka dobrych, przekonujących występów, które uwiarygadniają całą historię.
Pomimo fabularnych dłużyzn, przewidywalnego rozwiązania sezon oceniam na małe siedem. Obejrzałem niemal za jednym zamachem.
siedem
Poniżej promo pierwszego sezonu.

Komentarze

Back to top