"Nie pozwolimy wam wyjść.. Smith, Wesson i ja"

Nagłe zderzenie

Nowości na stronie

Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997
Aż do piekła - 2016
PTSD. Syndrom stresu pourazowego
Wielkie katastrofy XX wieku
Na rauszu - 2020

to rozdzial 2

To: Rozdział 2,
(It: Chapter Two) - 2019;
- reżyseria: Andy Muschietti;
- scenariusz: Gary Dauberman;
- wybrana obsada: Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Hader, Isaiah Mustafa, Jay Ryan, Bill Skarsgård, Andy Bean, James Ransone;
- kategoria: horror, unlimited, kasowy,

Po 27 latach od pokonania Pennywise'a w miasteczku znów zaczynają się zbrodnie. Pennywise żyje nadal i na nowo terroryzuje mieszkańców. Grupa przyjaciół niechętnie znów się zjeżdża do Derry i zamierza ostatecznie pokonać krwiożerczego klauna. Dziwnym trafem wszyscy, którzy wyjechali całkowicie zapomnieli o tym co się wydarzyło 27 lat wcześniej. W Derry wracają wspomnienia i nie ukrywajmy - nie wszystkie są dobre.
To: Rozdział 2 w warstwie fabularnej niczym nie zaskakuje. Nadal Klaun, nadal grupa przyjaciół i kilka ładnie nakręconych scen. Czasem się śmiejemy, czasem płaczemy, ale nie ma już tego klimatu lat osiemdziesiątych, który budował pierwszą część. Twórcy próbują wracać do tamtych lat wprowadzając sporą liczbę retrospekcji oraz przedmiotów, które wywołują wspomnienia. Przykładowo zapomniany rower tudzież zapomniany salon gier. Niby fajnie, ale ma się wrażenie, że Darry przez 27 lat wcale się nie zmieniło. Zamarło, a na upuszczone, kiedyś kultowe, miejsca nie ma chętnych najemców.

to rozdzial 2 scena
Zabierając się za ten film pamiętajcie, że tytuł jest dosyć długi i trwa blisko 3 godziny. Seans się nie dłuży, ale jednak sporo trwa.
Na koniec perełka - James McAvoy kolejny raz pokazał, że jest fenomenalnym aktorem. Trochę gwiazdorzy, ale co tam. Podobało mi się :).
Oceniam na siedem plus.
siedem
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Back to top