" Nie ma nic gorszego niż mały człowiek obdarzony odrobiną władzy"
Kult - Łukasz Orbitowski

Nowości na stronie

4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni - 2007
Ziemia swoich synów
Wielka woda - mini
Zasada Trójek - Tomasz Spell
Okko - 4 - Cykl Ognia
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom 5
Bez Twarzy - Kas, Dubois
After Life - sezon 2
Hugo (wydanie zbiorcze)
Krew na betonie - 2018
U-571 - 2000
Obywatel Welles - 1999
Żegnaj Laleczko - 1975
Free Guy - 2021

to rozdzial 2

To: Rozdział 2,
(It: Chapter Two) - 2019;
- reżyseria: Andy Muschietti;
- scenariusz: Gary Dauberman;
- wybrana obsada: Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Hader, Isaiah Mustafa, Jay Ryan, Bill Skarsgård, Andy Bean, James Ransone;
- kategoria: horror, unlimited, kasowy,

Po 27 latach od pokonania Pennywise'a w miasteczku znów zaczynają się zbrodnie. Pennywise żyje nadal i na nowo terroryzuje mieszkańców. Grupa przyjaciół niechętnie znów się zjeżdża do Derry i zamierza ostatecznie pokonać krwiożerczego klauna. Dziwnym trafem wszyscy, którzy wyjechali całkowicie zapomnieli o tym co się wydarzyło 27 lat wcześniej. W Derry wracają wspomnienia i nie ukrywajmy - nie wszystkie są dobre.
To: Rozdział 2 w warstwie fabularnej niczym nie zaskakuje. Nadal Klaun, nadal grupa przyjaciół i kilka ładnie nakręconych scen. Czasem się śmiejemy, czasem płaczemy, ale nie ma już tego klimatu lat osiemdziesiątych, który budował pierwszą część. Twórcy próbują wracać do tamtych lat wprowadzając sporą liczbę retrospekcji oraz przedmiotów, które wywołują wspomnienia. Przykładowo zapomniany rower tudzież zapomniany salon gier. Niby fajnie, ale ma się wrażenie, że Darry przez 27 lat wcale się nie zmieniło. Zamarło, a na upuszczone, kiedyś kultowe, miejsca nie ma chętnych najemców.

to rozdzial 2 scena
Zabierając się za ten film pamiętajcie, że tytuł jest dosyć długi i trwa blisko 3 godziny. Seans się nie dłuży, ale jednak sporo trwa.
Na koniec perełka - James McAvoy kolejny raz pokazał, że jest fenomenalnym aktorem. Trochę gwiazdorzy, ale co tam. Podobało mi się :).
Oceniam na siedem plus.
siedem
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Back to top