" Nie ma nic gorszego niż mały człowiek obdarzony odrobiną władzy"
Kult - Łukasz Orbitowski

Nowości na stronie

Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997
Aż do piekła - 2016
PTSD. Syndrom stresu pourazowego
Wielkie katastrofy XX wieku
Na rauszu - 2020

szybcy i wsciekli hobbs i shaw

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw,
(Fast & Furious presents: Hobbs & Shaw) - 2019;
- reżyseria: David Leitch;
- scenariusz: Chris Morgan, Drew Pearce;
- wybrana obsada: Dwayne Johnson, Jason Statham, Idris Elba, Vanessa Kirby, Helen Mirren, Eddie Marsan;
- kategoria: unlimited, kasowy, akcja.

Szybkim i wściekłym brak Vin'a ewidentnie służy. Czytałem, że początkowo był przeciwnikiem powstania tego filmu, ale projekt i tak dostał zielone światło. I tak na ekranie widzimy Johnson'a i Statham'a, którzy walczą z modyfikowanym Elba'ą.. i w sumie tu już nie ma kina samochodowego, a soczysty film akcji... no ale po kolei.
Hattie jest zdolną agentką MI6, która podczas jednej nieudanej akcji wszczepiła sobie bardzo niebezpiecznego wirusa, którego pragnie zdobyć przestępcza superorganizacja. Przeciwko Hattie zostaje wysłany Brixton - były agent, który wsparty supertechnologią zyskał nadprzyrodzone zdolności. W obronie agentki staje jej brat (Statham), który również jest na cenzurowanym oraz agent Hobbs (Dwayne) wierzący, że wszystko można załatwić oficjalnie. Panowie poznali się w Szybkich i Wściekłych 7 i nie specjalnie za sobą przepadają. Różni ich niemal wszystko: postura, humor, sposób walki, pochodzenie. Łączą jedynie łyse głowy. Mimo różnic próbują walczyć z Brixton'em. Czy się uda? Oczywiście, że tak. To kino akcji, a nie dramat z nieoczekiwanym zakończeniem. Mocną stroną filmu są sceny walki, humor, cięte dialogi pomiędzy głównymi bohaterami oraz całkowicie absurdalna akcja.

szybcy i wsciekli hobbs i shaw scena
Minusami są efekty specjalne, które jakoś nie powalają, słabe dłuższe dialogi (kompletnie zakłócają rytm) oraz przeciągnięta akcja. Przesłanie tej produkcji jest jasne. W dobie cyfrowego szaleństwa dobrze jest żyć w zgodzie z rodziną.
Oceniam na mocne siedem. Pomimo wad produkcja daje sporo satysfakcji. W końcu jestem fanem filmowej obsady.
siedem
Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top