"Jesteś jedynym człowiekiem jakiego kiedykolwiek miałam... Na którym mi zależało. Ale ty być mnie uwięził i wyrzucił klucz, prawda? I nawet bym nie protestowała."
Dawno temu w Ameryce

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

bosch s 1

Bosch,
- sezon 1, 2015;
- twórcy: Michael Connelly, Eric Ellis Overmyer;
- wybrana obsada: Titus Welliver, Sarah Clarke, Lance Reddick, Amy Aquino, Jamie Hector, Madison Lintz, Jason Gedrick;
- kategoria: Amazon, dramat, kryminał.

Co jakiś czas przeglądam zestawienia topowych seriali w poszukiwaniu tytułu, który może mnie zainteresować. Od jakiegoś czasu dosyć często napotykam na serial Bosch, który jest w top 10 seriali Amazonu. Pierwsze podejście do tytułu było bardzo nieudane. Odpadłem po kilkunastu minutach. Do tematu wróciłem po wielu miesiącach i powrotu nie żałuję.
Los Angeles, Harry Bosch pracuje nad sprawą morderstwa chłopca. Sprawa sprzed wielu lat jakoś łączy się z współczesnym seryjnym mordercą. Powiązanie jest silne, ale dowody wzajemnie się wykluczają. Bosch jest zdeterminowanym i skutecznym policjantem, ale nie ma zbyt wielu przyjaciół wśród kierownictwa. Przełożonym (i nie tylko nim) przeszkadza, że Harry rzadko chodzi na kompromisy, a zbyt często wyciąga broń. Właśnie toczy się postępowanie wyjaśniające zabójstwo jednego z podejrzanych.

bosch s 1 scena
Pierwszy sezon to niezła zagadka kryminalna, ale też świetne pokazanie kulis pracy amerykańskiej policji. Z jednej strony służenie społeczeństwu, a z drugiej wielka polityka kadrowa w tle. W Stanach szef policji i prokurator to stanowiska polityczne i ma to swoje konsekwencje. Trzeba umieć odpowiednio się ustawić i próbować przewidzieć ruchy przeciwnika. Bosch do tej układanki nie pasuje. Za bardzo się skupia na śledztwach i swoich zasadach.
Sezon pierwszy oceniam na mocne osiem. Myślę, że do Boscha niedługo wrócę.
osiem
Poniżej zwiastun
Komentarze

Back to top