"Twoje zdrowie, mała."
Humphrey Bogart

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

john wick 3

John Wick 3,
(John Wick: Chapter 3 - Parabellum) - 2019;
- reżyseria: Chad Stahelski;
- scenariusz: Chad Stahelski;
- wybrana obsada: Keanu Reeves, Halle Berry, Ian McShane, Laurence Fishburne, Mark Dacascos, Asia Kate Dillon, Lance Reddick;
- kategoria: unlimited, akcja, thriller.

Trochę nie rozumiem tego zachwytu serią John Wick. Pierwszy film oceniłem na pięć, drugi na cztery, a mimo to poszedłem na trójkę do kina. Nie wiem dlaczego, ale mam trójkę podejrzanych: może to wewnętrzny masochizm, skuteczna kampania promocyjna, Cyberpunk 2077 i szum wokół tej gry.
Film rozpoczyna się dramatyczną ucieczką Wicka ulicami Nowego Jorku. Zabójca został wykluczony z 'klanu' i teraz jest celem. Każdy bandyta w mieście chce go dopaść, ale nikomu się nie udaje. John niweluje kolejne ataki, a w międzyczasie próbuje dotrzeć do szefostwa by ponownie zadeklarować wierność. Oczywiście przy pierwszej okazji przysięgi nie dotrzymuje a to stawia pod znakiem zapytania całą tą jego wycieczkę i utratę palca. Zresztą zostawmy to, takie filmy nie ogląda się przecież dla fabuły. No to skupmy się na akcji, a tej jest całkiem sporo. I tu muszę pochwalić twórców za dobrze zrobioną choreografię scen walki. I na tym pochwały się kończą. Nie zliczę ilu przeciwników Wick zabił, ale większość likwidacji wygląda tak samo. Po naparzance strzał w głowę (opcjonalnie nóż).

john wick 3 scena
Miałem wrażenie, że twórcom zabrakło wyobraźni. Poszli na ilość, a nie jakość. Jak tłuką szyby to wszystkie, jak rzucają nożami to do znudzenia.. i tu dochodzimy do największej bolączki produkcji. Film, pomimo przeładowania akcją, zwyczajnie nudzi. Siedziałem w fotelu (sam na pustej sali) i czekałem, aż ta masakra się skończy. A kończy się tak jak zaczyna, czyli od Wicka poza systemem.
Oceniam na pięć a notę podnoszą psy i Halle Berry.
pięć
Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top