"Niektórzy mają tragedię we krwi"
Donnie Darko

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

spider man daleko od domu

Spider-Man: Daleko od domu,
(Spider-Man: Far From Home) - 2019;
- reżyseria: Jon Watts;
- scenariusz: Chris McKenna, Erik Sommers;
- wybrana obsada: Tom Holland, Samuel L. Jackson, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Jon Favreau, Zendaya, Jacob Batalon; 
- kategoria: unlimited, akcja, science - fiction, Marvel, komiks;


Po miesięcznej przerwie trafiłem do kina na film, który wieńczy trzecią fazę MCU.. nie rozumiecie o co chodzi? Spider-Man: Daleko od domu to koniec pewnej epoki w filmach Marvela - teraz będzie poniekąd nowe rozdanie i nowy początek. Przecież nie można udawać, że śmierć Iron Man'a nic nie zmieniła? Nie można tak.
Iron Man'a nie ma, odszedł, ale wyznaczył młodego Parker'a na swego następcę. Nastolatek jest pełen wątpliwości, a przede wszystkim ma całkiem inne priorytety. Ważniejsze jest licealne uczucie do koleżanki niż próba ratowania świata. Dlatego też jak tylko jest okazja to zrzuca z siebie brzemię i przekazuje wszystkie zabawki międzyplanetarnemu bohaterowi Mysterio (świetny Gyllenhaal). Jakie to było proste. I teraz nikt już niczego nie będzie chciał. No chyba, że Mysterio nie jest całkowicie szczery i ma swoje plany.. to faktycznie mogłoby zmienić sytuację.. i sprawić, że będzie potrzebny Nocny Pawian (oglądający film, wiedzą o co chodzi).

spider man daleko od domu scena
Spider-Man: Daleko od domu to całkiem dobre, lekko komediowe zakończenie fazy MCU. Mamy sporo dowcipnych dialogów, nieźle napisanych postaci, ale przede wszystkim cały scenariusz/główny wątek to pytanie do widza: Czy Marvel Studios udało się stworzyć piękną iluzję rzeczywistości? Tak doskonałą, że może jest podstawą do popkulturowej religii? Samo sobie odpowiedzcie na to pytanie..
Produkcja daje satysfakcjonującą rozrywkę, ale daleko jej do najlepszych filmów MCU. Od strony technicznej wszystko jest pięknie zrobione, ale główny wątek fabularny jest zbyt uproszczony.
Oceniam na siedem plus.
siedem
Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top