"Jesteśmy sami w naszych klatkach zrobionych z własnych wyobrażeń."
Borowik "Wnętrza wypalone lodem"

Nowości na stronie

Sezon ślubny - sezon 1
4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni - 2007
Ziemia swoich synów
Wielka woda - mini
Zasada Trójek - Tomasz Spell
Okko - 4 - Cykl Ognia
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom 5
Bez Twarzy - Kas, Dubois
After Life - sezon 2
Hugo (wydanie zbiorcze)
Krew na betonie - 2018
U-571 - 2000
Obywatel Welles - 1999
Żegnaj Laleczko - 1975

glass

Glass - 2019;
- reżyseria: M. Night Shyamalan;
- scenariusz: M. Night Shyamalan;
- wybrana obsada: James McAvoy, Bruce Willis, Samuel L. Jackson, Anya Taylor-Joy, Sarah Paulson, Spencer Treat Clark;
- kategoria: thriller, komiks,

Finał komiksowej trylogii Shyamalan'a. Podobno od początku tak to było planowane... nie do końca w to wierzę. Powstał Niezniszczalny, który wydawał się być zamkniętą fabułą, naście lat później powstał Split, który tylko w ostatniej scenie bezpośrednio nawiązuje do Niezniszczalnego, a rok później dostajemy Glass. Film finałowy - dokładniej mówiąc to finał pierwszej fazy cyklu, który nigdy nie powstanie.
W Glass Niezniszczylny, Pan Szkiełko oraz Bestia zostają zamknięci w jednym zakładzie, w którym mają być poddani leczeniu. Prowadząca pani doktor, próbuje ich przekonać, że wszystkie ich zdolności to tylko wymysł umysłu i sprzyjających okoliczności. Krótko mówiąc twierdzi: Nie jesteś superbohaterem - jesteś chory psychicznie.

glass scena
Niezłe podejście, ale niekonsekwentne - skoro to tylko choroba psychiczna to po co te wszystkie zabezpieczenia? Po co każdy jest trzymany z osobna?
Skoro jest niewola to musi być oczywiście próba ucieczki i wielka konfrontacja superbohaterów. Kto zwycięży? Tu spodka widza spore zaskoczenie. W ostatniej części Glass fabularnie zaczyna być ciekawe. Jest spora wolta i całkiem dobre zakończenie. Szkoda tylko, że większość filmu tylko odcinała kupony od poprzednich produkcji. Podczas seansu przez długi czas czułem znudzenie i spore rozczarowanie. Wspomniany finał dał produkcji sporego kopa, ale całości i tak nie ratuje. Mam wrażenie, że Glass powstał niejako na siłę i wiele lat za późno. Nadmiar pobocznych bohaterów również przeszkadza. Podstarzałego Willis'a nawet świetny McAvoy nie był w stanie uratować.
Oceniam na pięć.
pięć
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Back to top