"Cóż, nikt nie jest doskonały"
 Pół żartem, pół serio

Nowości na stronie

Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020
Kult - Łukasz Orbitowski
Przyjaciele: Spotkanie po latach
Rob Roy - 1995
Amores perros - 2000
Battle Royale - 2000
Sandman. Tom 4. Pora mgieł
Tytus Andronikus - 1999
Historia przemocy - 2005
Berlin. Tom 1. Miasto kamieni
Za młoda by umrzeć? - 1990
Zabójcza broń 3 - 1992
Solo. Tom 2. Ocaleni z chaosu - Oscar Martin
Previous Next Play Pause

dobry omen s 1

Dobry Omen
(Good Omens) - 2019
- Amazon, mini serial;
- twórcy: Neil Gaiman, Douglas Mackinnon, Terry Pratchett; 
- wybrana obsada: David Tennant, Michael Sheen, Anna Maxwell Martin, Jon Hamm, Jack Whitehall, Josie Lawrence;
- kategoria: fantasy, komedia.

Wielkie przepowiednie mówią, że kiedyś przyjdzie apokalipsa, że narodzi się zły, który z czterema jeźdźcami sprawią iż świat się skończy.. oczywiście towarzyszyć temu będzie wielka bitwa aniołów i demonów. Taki jest plan.. zresztą każdy duży plan (koniec świata się do nich zalicza) wymaga solidnego przygotowania. Wiecie, to nie może być prowizorka. Trzeba przygotować armie, ale przede wszystkim dowiedzieć się gdzie i kiedy narodzi się syn piekielny, a jak się narodzi to trzeba go odpowiednio wychować. Bo może wcale nie jest taki zły? Anioł Azirafal oraz Demon Crowley (ach te okulary) mają za zadanie dopilnować by plan odpowiednio się dokonał. Obaj nie mają przekonania do słuszności tej apokalipsy i wprowadzają drobne poprawki.. wyszło by to całkiem nieźle, ale gdzieś na samym początku pomylili dzieciaki. Cóż.. taki szczegół.

dobry omen scena
Dobry Omen to skrajnie absurdalny scenariusz, który może się podobać. Klimatem przypomina skecze/filmy Monty Pythona. Nie ma żadnej świętości ani żadnego z góry ustalonego porządku. Można negować wszystko i wszędzie i nic nie stoi na przeszkodzie by w dowolnym momencie zmienić scenariusz.. a kto zabroni?
Nie ukrywam, że serial ma niesamowity urok i klimat, ale trafił na moją listę trochę w złym momencie. Za dużo alternatywnych wizji świata ;)
Pomimo to oceniam na osiem. Za wiele w nim dobrych elementów by ocenić niżej. Jeśli nie chcecie serialu, czujecie że to nie ten klimat to obejrzyjcie chociaż intro. Jest genialne.
osiem
PS - to kolejna dobra pozycja od Amazon Prime.
Poniżej zwiastun

 

 

Komentarze

Back to top