"Dlaczego upadamy, Bruce? Po to, żeby nauczyć się, jak wstawać"
Batman: Początek

Nowości na stronie

Kurczak ze śliwkami
Świat Dryftu. Część 3. Opowieść o wiedźmie
Maus. Opowieść ocalałego. Wydanie zbiorcze
Węgiel i Krzem
Dziki Ląd
Tyler Cross. Black Rock
Wszystko zajęte
Yellowstone - sezon 2
Gliniarze z Southland - sezon 2
Bilet do raju - 2022
Bullet Train - 2022
RIP 1 - Derrick / Ciężko przeżyć własną śmierć
Malarz - Łukasz Godlewski
Folwark zwierzęcy - Powieść graficzna

rocketman

Rocketman - 2019
- reżyseria: Dexter Fletcher;
- scenariusz: Lee Hall;
- wybrana obsada: Taron Egerton, Jamie Bell, Richard Madden, Bryce Dallas Howard;
- kategoria: biograficzny, dramat, muzyczny, unlimited 4.

Kolejny muzyczny film na ekranach kin. Widzowie pokochali wielkie widowiska, które przepełnione są kawałkami, które znają. Tym razem trafiło na biografię Elton'a John'a. Nie jestem wielkim fanem jego twórczości, a jeszcze mniej wiem o jego życiu osobistym, ale pomimo to z chęcią udałem się na ten film. Jak typowy widz uwielbiam dobrze zrealizowane filmy muzyczne. Nie muszą być wierne faktom - ważne by wywoływały emocje i ciarki na skórze. Rocketman jest właśnie takim filmem.
Poznajemy historię sukcesu Elton'a. Od zakompleksionego chłopca po wielką gwiazdę popkultury. Opowieść o spełnianiu marzeń i cenie jaką czasem musimy zapłacić. Rocketman to kolejny film, który odsłania ciemną stronę sławy. Wieczne imprezy, przypadkowi, fałszywi ludzie i mnóstwo używek. Dni zlewające się w tygodnie, tygodnie w miesiące. Koncerty, podróże i życie na krawędzi... aż do momentu, w którym bohater budzi się sam...

rocketman scena
Rocketman podobno nie specjalnie jest wierny biografii. Ponoć wiele rzeczy przemilcza, nie przywiązuje wagi do chronologii a samą postać Elton'a John'a traktuje tylko jako wytrych do opowiedzenia historii. Całkiem niezłej historii.
Technicznie obraz stoi na wysokim poziomie. Mamy świetne kostiumy, nienaganne ujęcia, dynamiczny montaż i aktora, który świetnie zagrał główną rolę. To wszystko tworzy bardzo udany film. Malkontenci będą wytykać wady - takie ich prawo, ale większość widzów wyjdzie z seansu zadowolona. Tak jak ja.. oceniam na osiem. I mam ochotę zaśpiewać "i am still standing"
osiem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top