"Ja jestem człowiek spokojny, ale do czasu aż się zdenerwuję"
Kogel-mogel II

Nowości na stronie

Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020
Kult - Łukasz Orbitowski
Przyjaciele: Spotkanie po latach
Rob Roy - 1995
Amores perros - 2000
Battle Royale - 2000
Sandman. Tom 4. Pora mgieł
Tytus Andronikus - 1999
Historia przemocy - 2005
Berlin. Tom 1. Miasto kamieni
Za młoda by umrzeć? - 1990
Zabójcza broń 3 - 1992
Previous Next Play Pause

rocketman

Rocketman - 2019
- reżyseria: Dexter Fletcher;
- scenariusz: Lee Hall;
- wybrana obsada: Taron Egerton, Jamie Bell, Richard Madden, Bryce Dallas Howard;
- kategoria: biograficzny, dramat, muzyczny, unlimited 4.

Kolejny muzyczny film na ekranach kin. Widzowie pokochali wielkie widowiska, które przepełnione są kawałkami, które znają. Tym razem trafiło na biografię Elton'a John'a. Nie jestem wielkim fanem jego twórczości, a jeszcze mniej wiem o jego życiu osobistym, ale pomimo to z chęcią udałem się na ten film. Jak typowy widz uwielbiam dobrze zrealizowane filmy muzyczne. Nie muszą być wierne faktom - ważne by wywoływały emocje i ciarki na skórze. Rocketman jest właśnie takim filmem.
Poznajemy historię sukcesu Elton'a. Od zakompleksionego chłopca po wielką gwiazdę popkultury. Opowieść o spełnianiu marzeń i cenie jaką czasem musimy zapłacić. Rocketman to kolejny film, który odsłania ciemną stronę sławy. Wieczne imprezy, przypadkowi, fałszywi ludzie i mnóstwo używek. Dni zlewające się w tygodnie, tygodnie w miesiące. Koncerty, podróże i życie na krawędzi... aż do momentu, w którym bohater budzi się sam...

rocketman scena
Rocketman podobno nie specjalnie jest wierny biografii. Ponoć wiele rzeczy przemilcza, nie przywiązuje wagi do chronologii a samą postać Elton'a John'a traktuje tylko jako wytrych do opowiedzenia historii. Całkiem niezłej historii.
Technicznie obraz stoi na wysokim poziomie. Mamy świetne kostiumy, nienaganne ujęcia, dynamiczny montaż i aktora, który świetnie zagrał główną rolę. To wszystko tworzy bardzo udany film. Malkontenci będą wytykać wady - takie ich prawo, ale większość widzów wyjdzie z seansu zadowolona. Tak jak ja.. oceniam na osiem. I mam ochotę zaśpiewać "i am still standing"
osiem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top