"Nigdy nie byłem miły, ale postaram się być uroczy"
Kill Bill

Nowości na stronie

Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020
Kult - Łukasz Orbitowski
Przyjaciele: Spotkanie po latach
Rob Roy - 1995
Amores perros - 2000
Battle Royale - 2000
Sandman. Tom 4. Pora mgieł
Tytus Andronikus - 1999
Historia przemocy - 2005
Berlin. Tom 1. Miasto kamieni
Za młoda by umrzeć? - 1990
Zabójcza broń 3 - 1992
Previous Next Play Pause

manu

 

Manu bądź sobą,
(Manou - flieg' flink!) - 2019;
- reżyseria: Christian Haas;
- scenariusz: Andrea Block, Axel Melzener;
- gatunek: animacja, familijny, przygodowy.

Zwiastun tej animacji całkowicie mnie nie przekonywał do seansu, ale wysokie noty na portalach filmowych sprawiły, że chętnie udałem się do kina. W końcu dawno nie widziałem dobrej animacji.
Manu, pisklę wychowane przez mewy podczas dorastania odkrywa, że nie nie jest prawdziwą mewą.. jest jerzykiem, który został wychowany przez przybranych rodziców. Jerzyki i mewy znacznie się różnią. Inaczej latają, pływają, inaczej żyją. Różni je niemal wszystko, a na dodatek mewy i jerzyki wzajemnie się nie znoszą. Międzygatunkowe animozje sprawiają, że Manu ma zostaje wygnany ze stada i odnajduje szczęście u jerzyków. Tęsknota za dawną rodziną jednak pozostaje.

manu scena
Animacja Haas'a opowiada o wielu ważnych rzeczach. Przyjaźń, rodzina, dorastanie, odpowiedzialność, tolerancja - to tylko niektóre z nich. Widać, że twórcy chcieli zrobić tytuł z bardzo mocnym przesłaniem. Doceniam to, ale nie zmienia to faktu, że fabularnie Manu nie ma zbyt wiele do zaoferowania. Mamy kilka lekcji latania, niezbyt udanych dialogów i trochę scen walki ze szczurami. Główni bohaterowie nie wzbudzili mojej sympatii ani zainteresowania. Seans, mimo iż krótki, niesamowicie się dłużył. Nawet elementy humorystyczne, które dostarczał samotny indyk też wypadały blado i niewiele tu pomógł dubbingujący Czesław Mozil. Fabuła sprawia wrażenie niepotrzebnie rozwleczonej i w pełni przewidywalnej. W sumie zwiastun opowiedział cały film. Oceniam na słabe sześć.
szesc
Poniżej zwiastun

 

 

Komentarze

Back to top