"Nie pozwolimy wam wyjść.. Smith, Wesson i ja"

Nagłe zderzenie

Nowości na stronie

Ex Machina, Tom 2
Nie patrz w górę - 2021
Kurczak ze śliwkami
Świat Dryftu. Część 3. Opowieść o wiedźmie
Maus. Opowieść ocalałego. Wydanie zbiorcze
Węgiel i Krzem
Dziki Ląd
Tyler Cross. Black Rock
Wszystko zajęte
Yellowstone - sezon 2
Gliniarze z Southland - sezon 2
Bilet do raju - 2022
Bullet Train - 2022
RIP 1 - Derrick / Ciężko przeżyć własną śmierć

pan am

 

Pan Am  
- twórcy: Jack Orman, Nancy Hult;
- sezon 1, 2011-2012, ABC;
- wybrana obsada: Christina Ricci, Kelli Garner, Michael Mosley, Karine Vanasse, Margot Robbie, Mike Vogel, Jeremy Davidson;
- gatunek: dramat, obyczajowy.
-
Wejście w serial to jak zanurzenie się w w lata sześćdziesiąte. Wielka amerykańska firma, która jest symbolem potęgi kraju. Praca dla Pan Am to wielki zaszczyt, ale także możliwości. Świat stojący otworem i piękne kobiety które marzą o tym by zmienić swoje życie - być kimś więcej niż tylko kelnerkami w lokalnych barach. Do tego najlepsi piloci i to tego najnowocześniejsze samoloty. Już jest pięknie, a jeszcze ciekawiej jest w tle. Początek lat sześćdziesiątych to wielka polityka, zimna wojna, zabójstwo J.F.K, a także The Beatles :) no i oczywiście romanse, które są elementem życia codziennego załogi Pan Am. Piloci jak marynarze - w każdym porcie dziewczyna, a stewardesy też romansują, ale tak naprawdę to marzą o stabilizacji. Praca w Pan Am - to szansa na lepsze życie.

panam scena
Mocną stroną serialu są niewątpliwie lata sześćdziesiąte i konteksty kulturowo-historyczne. Na plus też zaliczam dobór obsady - to w tym serialu zabłysnęła Margot Robbie.
Do minusów zaliczam zbyt naiwną fabułę. Momentami chciałem by zadziało się coś więcej, mocniej, ale z drugiej strony to nie serial szpiegowski. To obyczajówka, która daje nam poczuć klimat tamtych lat.
Nawet nie wiecie od jak dawna ten serial chciałem obejrzeć. Seansu nie żałuję. Oceniam na siedem.
siedem
Poniżej zwiastun.

Komentarze

Back to top