"Przeszłość to tylko bajka, którą sobie opowiadamy"
Ona

rodzina soprano sezon 6
Rodzina Soprano,
(The Sopranos);
- twórcy: David Chase;
- HBO, sezon 6, 2006-2007;
- wybrana obsada: James Gandolfini, Lorraine Bracco, Steven Van Zandt, Edie Falco, Michael Imperioli, Dominic Chianese, Tony Sirico, Robert Iler, Jamie-Lynn Sigler, Aida Turturro, Steve Schirripa, John Ventimiglia,
- gatunek: dramat, kryminał.

Finałowy sezon Rodziny Soprano za mną. Trzeba napisać, że to znakomity sezon. Teraz rozumiem dlaczego ten serial ma tylu wiernych fanów. Poprzednie pięć serii mi się podobało, ale byłem daleki od twierdzenia iż mamy do czynienia z tytułem wybitnym. Szósta odsłona sprawiła, że zmieniłem zdanie. Pozornie w pierwszej połowie sezonu nie dzieje się za wiele. Znane problemy rodzinno-służbowe, ale tak naprawdę dostajemy mocny przekaz już w pierwszym epizodzie. Tony, postrzelony przez Juniora walczy o życie. Walczy by móc jeszcze chwilę pożyć. A świat wokół niego kręci się dalej. Był Boss, nie ma Bossa. To daje sporo do myślenia.
Tony przeżył, ale ten 'wypadek' mocno wpłynął na jego działania. Wszystko robi jakby 'bardziej', ale też z drugiej strony jego działania wydają się być bardziej wyważone, przemyślane, bezkompromisowe.
Dużo więcej się dzieje poza Tony'm. Mamy świetną historię Vito, którego homoseksualizm okazuje się być problemem całej rodziny. Tony ma również problem z Paulie'm - starszy przyjaciel uwielbia opowiadać. Czy to może być niebezpieczne? Bobby nabiera sił i pewności siebie, a Christopher nadal ma problemy z sobą. W rodzinie brak członków, którzy nie posiadaliby wad. Koniec wydaje się być bliski, ale czy nie nieunikniony?

rodzina soprano sezon 6 scena
W jednym z odcinku Anthony błaga o to by ludzie byli dla siebie mili.. jak dla mnie to taka prośba, która próbuje zmienić przyszłość. Interpretatorzy serialu pewnie maja swoje do powiedzenia na ten temat.
Finał - cóż, pierwsze wrażenie było takie, że mam uszkodzony plik - coś się ucieło.. później zrozumiałem.

- Prawdopodobnie nawet tego nie słyszysz, kiedy to się dzieje, prawda? Bobby Baccala


Sezon oceniam na dziesięć. Teraz pora na inny kultowy tytuł.
dziesięć
Poniżej zwiastun
Komentarze

Back to top