"Prawda to za mało, ludzie zasługują na więcej..."
Mroczny Rycerz

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

plakat promujący

 

Kapitan Marvel,
(Captain Marvel) - 2019;
- reżyseria: Anna Boden, Ryan Fleck;
- scenariusz: Geneva Robertson-Dworet, Anna Boden;
- wybrana obsada: Brie Larson, Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn, Jude Law, Annette Bening, Lashana Lynch, Clark Gregg, Gemma Chan, Djimon Hounsou;
- gatunek: akcja science fiction.

Zaczynamy od wielkiego hołdu dla Stan'a Lee, a kończymy wielką zapowiedzią najnowszych Avengers. Zresztą Kapitan Marvel sporo wnosi do tego uniwersum. Poznajemy genezę nazwy, początki Tarczy, upodobania Fury'ego, okoliczności utraty przez niego oka i mnóstwo, mnóstwo smaczków, ale przecie to nie o tym jest ten film. Jego głównym bohaterem jest kot, który tak naprawdę jest bardzo niebezpiecznym zwierzęciem... wróć.. to wcale nie film o kocie. Kapitan Marvel to o niej jest ten film. Dziewczyna bez pamięci, która ma olbrzymią moc w dłoniach jest trenowana na żołnierza. Ma walczyć przeciwko rasie, która niszczy inne cywilizacje i planety. Okrutny wróg. Pierwsza misja kończy się porażką, a nasza bohaterka dostaje się do niewoli. I więcej nie będę spojlerować. Powiem tylko, że jest kilka ciekawych zwrotów akcji.

kapitan marvel scena
Nie rozumiem skąd tyle hejtu wokół tego filmu. Fabuła stoi na przyzwoitym poziomie, aktorsko jest znakomicie, a do tego mamy sporo akcji, popkulturowych nawiązań i niemałą dawkę humoru. Czyli ma wszystko do czego przyzwyczaił nas Marvel - a hejt nadal jest. Nie ogarniam tego.
Wspomniałem, że aktorsko jest dobrze? Ano tak. Brie Larson zagrała naprawdę świetnie - dawno nie było filmu marvelowskiego z taką fajną superbohaterką. Scarlett może się schować ;p.
Złośliwi twierdzą, że film powinien mieć inny tytuł.. np Fury, kobieta i kot... - jest w tym trochę racji ;)
Oceniem na ósemeczkę. Dobrze się bawiłem.
osiem
Poniżej zwiastun
Komentarze

Back to top