"Cóż, nikt nie jest doskonały"
Pół żartem, pół serio

Nowości na stronie

Ex Machina, Tom 2
Nie patrz w górę - 2021
Kurczak ze śliwkami
Świat Dryftu. Część 3. Opowieść o wiedźmie
Maus. Opowieść ocalałego. Wydanie zbiorcze
Węgiel i Krzem
Dziki Ląd
Tyler Cross. Black Rock
Wszystko zajęte
Yellowstone - sezon 2
Gliniarze z Southland - sezon 2
Bilet do raju - 2022
Bullet Train - 2022
RIP 1 - Derrick / Ciężko przeżyć własną śmierć

swat s 1

S.W.A.T. - jednostka specjalna,
(S.W.A.T.),
- CBS, sezon 1, 2017-2018;
- twórcy: Aaron Rahsaan Thomas, Shawn Ryan;
- wybrana obsada: Shemar Moore, Jay Harrington, Alex Russell, Lina Esco, Kenny Johnson, Stephanie Sigman, David Lim, Patrick St. Esprit;
- gatunek: dramat, kryminał, akcja.

Oczekiwania związane z tym serialem miałem całkiem spore oczekiwania. Zwłaszcza, że jego twórcą jest Shawn Ryan - człowiek, który stworzył świetny The Shield, pełen akcji The Unit oraz dobry policyjny dramat The Chicago Code. Na swoim koncie ma też wiele tytułów, które dopiero planuję obejrzeć, ale po S.W.A.T. już nie jestem tak optymistycznie nastawiony.
Serial opowiada o jednostce S.W.A.T., która pod dowództwem nowego szefa stara się zapewnić bezpieczeństwo w mieście. Sprawdzają się jako grupa uderzeniowa, ale co ciekawe, realizują też śledztwa. Takie zbudowanie akcji sprawiło, że mamy typowy serial proceduralny. To mały zawód, ale liczyłem jeszcze na to, że będzie jakiś wyróżniający się wątek główny. Nie doczekałem się. Niby są wydarzenia, które ciągną się przez cały sezon, ale są nudne i kompletnie bez wyrazu. Nawet konflikt pomiędzy gliniarzami i czarnoskórymi nie ma w tym tytule charakteru. Fabularnie serial nie zaskakuje na żadnym poziomie.

swat s 1 scena Jeszcze gorzej sprawa ma się z dialogami. Zero przekleństw, zero dwuznaczności, a dłuższe kwestie są porozdzielane na kilku bohaterów. Mamy do czynienia z totalnym ugrzecznieniem bohaterów, którym ewidentnie brak wyrazistości. No i te wspomnienia. "Ja też w życiu miałem ciężko, ale patrz jakim jestem świetnym gliniarzem. Ty też tak możesz, wystarczy... itp". Te teksty to totalna porażka.
Czy serial ma jakieś zalety? A i owszem - całkiem dobrze nakręcone sceny akcji, nie są może zbyt urozmaicone, ale mogą się podobać. To tyle.
Oceniam na cztery.
cztery
Poniżej zwiastun
https://www.youtube.com/watch?v=3xD8nf1EhtA

 

Komentarze

Back to top