„Słowa mówią to, czego nie pokazują obrazy, obrazy pokazują to, czego słowa nie mówią”

Perry Nodelman

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

jak wytresowac smoka 3

Jak wytresować smoka 3,
(How to Train Your Dragon: The Hidden World) - 2019;
- reżyseria: Dean DeBlois;
- scenariusz: Dean DeBlois;
- gatunek: animacja, familijny, przygodowy.

Czkawka, po śmierci ojca, jest wodzem społeczności Berg. Mimo młodego wieku, jest przekonany, że dobrze realizuje się w tej roli. Zresztą ma Nocną Furię do pomocy. Berg się zmieniło. Jest coraz bardziej zdominowane przez smoki, a to rodzi pewne napięcia pomiędzy mieszkańcami. Jednak to najmniejszy z problemów Czkawki. Tak wielkie skupisko smoków wydaje się być idealnym celem dla wszystkich łowców smoków, a zwłaszcza dla Grimmel'a, który uwielbia polować na Nocne Furie. Jest przebiegły, bezlitosny i posiada smoka, który skutecznie rozproszy Mordkę. Miłość smoków, a w tle historia o dorastaniu i akceptacji decyzji.

 

jak wytresowac smoka 3 scena
Wizualnie jest pięknie. Wysoki poziom poprzednich odsłon został zachowany. Nieco gorzej sprawa się ma z fabułą. Główny wątek razi pewną wtórnością, ale na szczęście braki fabularne są rekompensowane przez sporą dawkę humoru (powtarzalnego).
Jak wytresować smoka 3 to dobra animacja, ale po seansie miałem nieodparte wrażenie, że twórcy nie mieli dobrego pomysłu na scenariusz i film powstał trochę na siłę. Byle tylko zamknąć trylogię i skasować odpowiednią sumę dolarów. W mojej ocenie pomysł na ten film był zbyt zachowawczy. Zbyt poprawny. Gdzie ten duch przygody, który znalismy z poprzednich odsłon? Niektórzy krytycy zachwycają się Smoczą Krainą? Jak dla mnie kompletne rozczarowanie. Napaćkanie kolorami i dziwnymi kształtami ma chyba ukryć brak pomysłu na ten świat.

Całość oceniam na siedem.
siedem
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Back to top