"W porządku, panie DeMille, jestem gotowa na zbliżenie."
Bulwar Zachodzącego Słońca

Nowości na stronie

Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989
Rodzina - Cullen Bunn, Tyler Crook
Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020

rodzina soprano s 5

Rodzina Soprano, 
(The Sopranos);

- twórcy: David Chase;
- HBO, sezon 5, 2004;
- wybrana obsada: James Gandolfini, Lorraine Bracco, Steven Van Zandt, Edie Falco, Michael Imperioli, Dominic Chianese, Tony Sirico, Aida Turturro, Drea de Matteo, Steve Buscemi;
- gatunek: dramat, kryminał.

Przedostatni sezon Soprano za mną.
Więzienia opuszczają członkowie rodziny, którzy odsiadywali wieloletnie wyroki. Soprano wita ich z otwartymi ramionami, ale przeczuwa, że będą z nimi same problemy. Z jednej strony byli wierni rodzinie i trzeba ich wynagrodzić, ale jest ich powrót może zakłócić równowagę w interesach. Powracający chcą powrócić do aktywnej działalności, ale jednocześnie mają problem z uszanowaniem iż to Tony obecnie rządzi. Tony będzie musiał zmierzyć się z twardą rzeczywistością. Bycie bossem oznacza nie tylko większe zarobki. Myślenie musi być długofalowe i dobro ogółu jest ważniejsze niż uczucia rodzinne. Ta praca często wymaga poświęceń.

rodzina soprano s 5 scena
W sferze osobistej u Tony'ego jest wiele wahań. Próbuje odnaleźć szczęśliwy związek, ale ma z tym spory problem. Nie potrafi odnaleźć kobiety, która dałaby mu szczęście. Zaczyna dostrzegać, że małżeństwo z Carmele nie było takie złe.
Sezon piąty opowiada o trudach w podejmowaniu decyzji. O akceptacji ich konsekwencji, ale także o umiejętności pogodzenia się z faktem, że niektóre z nich były błędne. W mojej ocenie jest to jeden z lepszych sezonów. Gandolfini gra coraz lepiej, a wprowadzenie Tony'ego B. (Buscemi) dodało sezonowi mocnej dramaturgii. Jest w tej serii kilka narracyjnych zwrotów akcji, które podnoszą zainteresowanie widza, ale zarazem nie zakłócają spójności opowieści. Tak powinno się pisać seriale dramatyczne.
Oceniam na dziewięć. 
dziewięć

Poniżej promo sezonu

 

 

Komentarze

Back to top