"Gdy się śmiejesz świat się śmieje z Tobą
Gdy płaczesz płaczesz sama"
Oldboy - 2003

Nowości na stronie

Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997
Aż do piekła - 2016
PTSD. Syndrom stresu pourazowego
Wielkie katastrofy XX wieku
Na rauszu - 2020

rodzina soprano s 5

Rodzina Soprano, 
(The Sopranos);

- twórcy: David Chase;
- HBO, sezon 5, 2004;
- wybrana obsada: James Gandolfini, Lorraine Bracco, Steven Van Zandt, Edie Falco, Michael Imperioli, Dominic Chianese, Tony Sirico, Aida Turturro, Drea de Matteo, Steve Buscemi;
- gatunek: dramat, kryminał.

Przedostatni sezon Soprano za mną.
Więzienia opuszczają członkowie rodziny, którzy odsiadywali wieloletnie wyroki. Soprano wita ich z otwartymi ramionami, ale przeczuwa, że będą z nimi same problemy. Z jednej strony byli wierni rodzinie i trzeba ich wynagrodzić, ale jest ich powrót może zakłócić równowagę w interesach. Powracający chcą powrócić do aktywnej działalności, ale jednocześnie mają problem z uszanowaniem iż to Tony obecnie rządzi. Tony będzie musiał zmierzyć się z twardą rzeczywistością. Bycie bossem oznacza nie tylko większe zarobki. Myślenie musi być długofalowe i dobro ogółu jest ważniejsze niż uczucia rodzinne. Ta praca często wymaga poświęceń.

rodzina soprano s 5 scena
W sferze osobistej u Tony'ego jest wiele wahań. Próbuje odnaleźć szczęśliwy związek, ale ma z tym spory problem. Nie potrafi odnaleźć kobiety, która dałaby mu szczęście. Zaczyna dostrzegać, że małżeństwo z Carmele nie było takie złe.
Sezon piąty opowiada o trudach w podejmowaniu decyzji. O akceptacji ich konsekwencji, ale także o umiejętności pogodzenia się z faktem, że niektóre z nich były błędne. W mojej ocenie jest to jeden z lepszych sezonów. Gandolfini gra coraz lepiej, a wprowadzenie Tony'ego B. (Buscemi) dodało sezonowi mocnej dramaturgii. Jest w tej serii kilka narracyjnych zwrotów akcji, które podnoszą zainteresowanie widza, ale zarazem nie zakłócają spójności opowieści. Tak powinno się pisać seriale dramatyczne.
Oceniam na dziewięć. 
dziewięć

Poniżej promo sezonu

 

 

Komentarze

Back to top