"Cóż, nikt nie jest doskonały"
Pół żartem, pół serio

Nowości na stronie

Blade Runner. 2029
Spaghetti Bros. Tom 1
Ex Machina, Tom 2
Nie patrz w górę - 2021
Kurczak ze śliwkami
Świat Dryftu. Część 3. Opowieść o wiedźmie
Maus. Opowieść ocalałego. Wydanie zbiorcze
Węgiel i Krzem
Dziki Ląd
Tyler Cross. Black Rock
Wszystko zajęte
Yellowstone - sezon 2
Gliniarze z Southland - sezon 2
Bilet do raju - 2022

bumblebee

Bumblebee - 2018;
- reżyseria: Travis Knight;
- scenariusz: Christina Hodson;
- wybrana obsada: Hailee Steinfeld, Jorge Lendeborg Jr., John Cena, Pamela Adlon, Stephen Schneider.
- gatunek: science fiction, akcja.

Seria Transformers była spisana u mnie na straty. Kolejne filmy miały dobre efekty specjalne, ale fabularnie nie potrafiły przyciągnąć widza. Z tego co pamiętam to ostatnie dwa filmy oceniłem na poniżej pięć. Przypadek (chyba rządzi moim życiem) sprawił, że pierwszym filmem obejrzanym w kinie w 2019 roku był Bumblebee - czyli najnowsza odsłona serii.
Mamy rok 1987. Osiemnastoletnia Charlie (no prawie) marzy o swoim własnym samochodzie. Próbuje naprawić zabytkowe auto należące do zmarłego ojca, ale nie odnosi w tej materii sukcesu. Ratunkiem jest znaleziony, rozpadający się żółty garbus. Dziewczyna szybko odkryje, że rdzewiejący złom to tak naprawdę przybysz z Kosmosu, który utracił pamięć i zdolność mowy. Charlie nie wie jeszcze, że Bumblebee (tak go nazywa) to zwiadowca, który został wysłany na Ziemię w celu utworzenia bazy dla uciekających z rodzinnej planety Autobotów. Nie wie też (początkowo), że Bumblebee ścigają dwa niszczycielskie Deceptikony.

bumblebee scena
Bumblebee to umiejętne połączenie kilku filmowych elementów. Mamy nostalgiczne lata osiemdziesiąte (fenomen popkulturowy) z hitami, o których się zapomniało, mamy przemianę dwójki głównych bohaterów (Bumblebee i Charlie), walkę ze swoimi słabościami, mamy również sporo niezłego humoru i wciągającą historię, w której mamy kilka umiejętnie zrobionych zwrotów akcji. To wszystko daje podwaliny pod niezły rozrywkowy film. Całość dopełnia niezła Steinfeld i dobre efekty specjalne. Czego chcieć więcej od tego rodzaju kina?
Oceniam na osiem.
osiem
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Back to top