„Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi.”
Forrest Gump

Nowości na stronie

Sandman. Tom 7. Ulotne życia
Hawaii Five-0 - sezon 8
Wieczna miłość - 1994
Dom pokuty
Kingsajz - 1987
Pacjent - Timothe Le Boucher
Carnivale - sezon 1
Wiedźmun. Tom 1. Słodki zapach potwora o zmierzchu
Apartament - 1996
Nauczycielka angielskiego - 2013
Tom Strong, Tom 1
Czerwona nota - 2021
Spider-Man. Bez drogi do domu - 2021
Pax. Droga do domu - Sara Pennypacker

rodzina soprano s 4
Rodzina Soprano,
(The Sopranos);
- twórcy: David Chase;
- HBO, sezon 4, 2002;
- wybrana obsada: James Gandolfini, Lorraine Bracco, Steven Van Zandt, Edie Falco, Michael Imperioli, Dominic Chianese, Tony Sirico, Aida Turturro, Drea de Matteo, Jason Cerbone, Federico Castelluccio, Joe Pantoliano;
- gatunek: dramat, kryminał;

Sezon obejrzałem jakieś dwa miesiące temu, ale notka o tym mi umknęła. Staram się nadrabiać zaległości.
Źle się dzieje w rodzinie Tony'ego. Junior stoi przed widmem procesu i wieloletniej odsiadki. Staruszek próbuje wszystkiego by uniknąć odpowiedzialności i oddalić zarzuty. Nie lepiej się dzieje u Christophera. Chłopak ma coraz większe problemy z uzależnieniem a jego narzeczona (Adriana) wbrew sobie zostaje informatorką FBI.
Interesy też idą coraz ciężej i Tony czuje, że jego pozycja jest coraz bardziej zagrożona. Zwłaszcza, że Ralph czuje się coraz pewniejszy. Tony próbuje ucieczki w kolejny romans - wybiera kobietę poznaną u pani doktor - sytuacja kończy się dramatem, który jeszcze bardziej pogrąża Soprano. Jedyną ostoją spokoju i wytchnienia jest posiadany koń wyścigowy.

rodzina soprano s 4 scena
Furio i Carmela mają się coraz bardziej ku sobie. Furio wie, że musi podjąć decyzję co zrobić z tym tematem. Pozbyć się rywala i szefa zarazem czy też odejść w cień?
Napięcie rośnie, kumuluje się. Tony eksploduje gdy dowiaduje się iż jego koń zginął w pożarze stajni. Jest to katalizator, który napędza Soprano do działania. Znów jest szefem, który nie boi się własnego cienia.
Wiele wątków pominąłem, zbagatelizowałem, ale prawda jest taka, że czwarty sezon pozytywnie zaskakuje - gdybym o wszystkim napisał frajda z oglądania byłaby dużo mniejsza. Znów się dużo dzieje, a poszczególni bohaterowie mają coraz bogatsze życiorysy i intencje, które wzajemnie się wykluczają. Lubię takie zagmatwane relacje.
Sezon dostaje dziewiątkę.
dziewięć
Poniżej promo czwartej serii.

 

 

Komentarze

Back to top