"Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga – konstruktywną opozycją."
Woody Allen

taxi 5

Taxi 5 - 2018;
- reżyseria: Franck Gastambide;
- scenariusz: Franck Gastambide, Stéphane Kazandjian;
- wybrana obsada: Franck Gastambide, Malik Bentalha, Bernard Farcy, Salvatore Esposito, Edouard Montoute, Sabrina Ouazani;
- gatunek: akcja, komedia.

Sylvain Marot - świetny kierowca, policjant marzący o przeniesieniu do antyterrorystów zostaje zesłany do policji drogowej w Marsylii.
Eddy Maklouf - marsylczyk, marny kierowca spokrewniony z legendarnym Damienem.
Taksówka - ma ponad 200 tysięcy kilometrów i dawno opuściła Marsylię.
Funkcjonariusze policji - zgraja niezbyt utalentowanych osób.
Ci źli - napadają i dobrze prowadzą samochody - tym razem do Włosi.
Fabuła - zesłany do Marsylii gliniarz musi zmierzyć się z gangiem, który używa do ucieczki szybkich samochodów. Służbowe auto niezbyt nadaje się do pościgów więc próbuje odszukać legendarną taksówkę. Reszta to schemat wypełniony żartami i dialogami niskich lotów.

taxi 5 scena
Jak się cieszę, że nie byłem na tym filmie w kinie. Taxi 5 to totalne nieporozumienie. Nie uważam żeby poprzednie części były arcydziełami, ale miały wyrazistych bohaterów, powiew świeżości, humor i fabułę, która nie obrażała widza. W piątce żaden z tych elementów nie występuje.Jest kilka pościgów, ale nie zwróciłem na nie zbytniej uwagi bo próbowałem usunąć z pamięci obrazy wymiocin, które twórcy nam zaserwowali.
U humorze w filmie można powiedzieć tyle - sięgnął dna, a i ono wypadło. Próbuję się doszukać pozytywnych stron w tej produkcji by minimalnie podnieść notę, ale nie potrafię.
Z sentymentu daję czwórkę. Nie polecam. Niektóre kontynuacje nie powinny mieć miejsca.
cztery
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top