"Przeszłość to tylko bajka, którą sobie opowiadamy"
Ona

droga przez pieklo

Droga przez piekło,
(U Turn) - 1997;
- reżyseria: Oliver Stone;
- scenariusz: Oliver Stone, John Ridley;
- wybrana obsada: Sean Penn, Nick Nolte, Jennifer Lopez, Joaquin Phoenix, Liv Tyler, Claire Danes, Powers Boothe, Billy Bob Thornton, Jon Voight;
- gatunek: thriller, dramat, kryminał.

Próbowaliście kiedyś policzyć ile czasu spędzacie na wyborze filmu do obejrzenia, a i tak lista zaległości rośnie i rośnie. Ostatnio postanowiłem z tym walczyć i losować filmy do obejrzenia. Prywatna chmura VOD (Plex) od jakiegoś czasu ma taką funkcję a to sprawia, że przestanę marnować czas na wybór. Pierwszym filmem wylosowanym przez Plex była Droga przez piekło. Pozycja, którą od dawna chciałem obejrzeć, ale jakoś mi umykała.
Bobby jedzie na wybrzeże by oddać swojemu szefowi pieniądze. Jeśli się spóźni to nie będzie mógł liczyć na wyrozumiałość. Może uda mu się przeżyć, ale pewnie straci kolejne szanse. Pech sprawia, że na totalnym pustkowiu psuje mu się samochód. Awaria sprawia, że Bobby musi sobie zrobić nieoczekiwaną przerwę w małym miasteczku na uboczu. Panuje przeraźliwy upał (jest to widoczne w świetnych ujęciach), a miejscowy mechanik okazuje się być naciągaczem. Bobby jednak nie wie, że zepsute auto to dopiero początek problemów. Okazuje się, że w mieście wszystko działa nie tak. Ludzie też są do granic zepsuci. Bobby próbuje biernie przeczekać czas naprawy, ale i tak nie udaje mu się uniknąć problemów..

droga przez pieklo scena
Droga przez piekło to bardzo dobra obsada, bardzo dobre zdjęcia i scenariusz, w którym pełno niespodzianek. Naszego bohatera non stop spotykają nieszczęścia, ale czy to kwestia przypadku, fatum czy konsekwencja zachowań? Nie ma jasnej odpowiedzi.
Oceniam na ósemkę.
osiem
Poniżej zwiastun

 

 

Komentarze

Back to top