"Niektórzy mają tragedię we krwi"
Donnie Darko

drapacz chmur

Drapacz chmur
(Skyscraper) - 2018;
- reżyseria: Rawson Marshall Thurber;
- scenariusz: Rawson Marshall Thurber;
- wybrana obsada: Dwayne Johnson, Neve Campbell, Chin Han, Roland Møller, Pablo Schreiber;
- gatunek: akcja.

Średnia ocen popularnym portalu filmowym nie przekracza sześciu. Normalnie powinno to zrazić to seansu - tak, niby. Dwayne Johnson w obsadzie jednak gwarantuje, że pomimo złego scenariusza będę się dobrze bawił na seansie. I tak było tym razem.
Dwayne wciela się w byłego wojskowego, który zostaje zatrudniony jako ekspert do spraw bezpieczeństwa w nowym wieżowcu. Najwyższy budynek świata jest dopiero oddany do użytku, a jego ukończenie ma być życiowym sukcesem pewnego biznesmena, który podpadł chińskim bossom mafijnym.
Tuż przed oddaniem budynku do użytku w wieżowcu wybucha wielki pożar. Pierwszym podejrzanym jest nowozatrudniony specjalista.
Dwayne kolejny raz będzie ratować bliskich przed śmiercią. Tym razem zagrożeniem są ogień i mafia - a wszystko to kilkaset metrów nad ziemią.
Kolejnym utrudnieniem jest to, że główny bohater nie ma jednej nogi. Już sobie wyobrażam jak wyglądała burza mózgów nad scenariuszem.. co by tu urozmaicić? Nuda, że taki osiłek znów ratuje świat.. Willis to już kiedyś robił. To może utnijmy mu nogę? Tak będzie ciekawiej.

drapacz chmur scenaPotrzebne było też jakieś powiedzonko, które rozbawi publiczność.
Masz szarą taśmę? - to często pada z ust naszego bohatera. Przecież jak się czegoś nie da naprawić szarą taśmą to znaczy, że masz tej taśmy za mało.
A tak poważnie. Scenariusz tego filmu to totalna mielizna. Zero zaskoczeń i oryginalnych rozwiązań (o nodze pamiętam). Pomimo to film daje całkiem dużo frajdy. Mamy fajne ujęcia, wartką akcję i Dwayne'a, który potrafi uratować każdy film.
Pozycja dla fanów Szklanej Pułapki, Johnson'a oraz porządnych blockbusterów
Oceniam na sześć i mam nadzieję, że Dwayne nie stoczy się jak Seagal.
szesć
Poniżej zwiastun.

© foto: Universal Pictures

Komentarze

Back to top