"Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga – konstruktywną opozycją."
Woody Allen

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

ostre przedmioty

Ostre przedmioty
(Sharp Objects)
- HBO, mini serial, może będą kolejne sezony, 2018;
- twórca: Marti Noxon
- wybrana obsada: Amy Adams, Elizabeth Perkins, Madison Davenport, Patricia Clarkson, Chris Messina, Matt Craven, Sophia Lillis;
- gatunek: thriller

Camille jest reporterką, która nie radzi sobie sama z sobą. Kobieta często się okalecza i ma skłonności do alkoholu. Jej przełożony próbuje pomóc wysyłając Camille w rodzinne strony. Doszło tam do zaginięcia/zamordowania dwóch dziewczynek - jest to znakomity materiał na artykuł, a najlepiej jak go napisze reporterka, która będzie rozumiała lokalne problemy. Szef Camille nie ma pojęcia, że wysyła pracownicę w samo środek piekła od którego Camille próbowała uciec.
Camille przyjeżdża to rodzinnego miasteczka i szybko okazuje się, że to miejsce ma pod płaszczykiem niewinnej codzienności schowane swoje tajemnice. Obcy nie muszą o wszystkim wiedzieć. Klimat miasteczka trochę przypominał mi ten znany z serialu Banshee. Lokalne biznesy, powiązania i beznadzieja dotykające młode pokolenie. Nastolatki zaczynają dostrzegać, że w tym mieście nic się nie dzieje, a większość z nich spędzi w nim całe swoje życie. Camille wraca do swojego rodzinnego (zamóżnego) domu i szybko sobie przypomina dlaczego tak bardzo chciała wyjechać.

ostre przedmioty scena
Ostre przedmioty to świetny klimat, niezła historia i bardzo dobre aktorstwo. Amy Adams pokazała się z najlepszej strony, ale nie tylko ona - świetnie zagrała również Patricia Clarkson wcielająca się w rolę matki Camille. Ta postać wywoływała niepokojące dreszcze.
Na słowo uznania zasługuje też sposób budowania narracji i tempa akcji. Każdy z epizodów kończył się tak intensywnie, że miałem ochotę od razu puścić kolejny odcinek. To ewidentny dowód na to, że sposób dystrybucji serialu wpływa na rozkład napięcia w poszczególnych epizodach. Nie chcę znów się powtarzać, ale jestem coraz większym zwolennikiem tradycyjnej formy emisji. Nie jest ważne medium, ale sam fakt, że na poszczególne epizody trzeba trochę poczekać.
Ostre przedmioty zasługują na ósemkę. Bardzo mocną.
osiem
Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top