"Dlaczego upadamy, Bruce? Po to, żeby nauczyć się, jak wstawać"
Batman: Początek

iniemamocni 2

Iniemamocni 2,
(The Incredibles 2) - 2018;
- reżyseria: Brad Bird;
- scenariusz: Brad Bird;
- gatunek: animacja, przygodowy.

Aż 14 lat musieliśmy czekać na kontynuację udanych Iniemamocnych. Recenzji pierwszej części nie ma obecnie na blogu, ale jak sobie przypomnę ten film to obiecuję, że kilka słów napiszę.
Rodzinka Iniemamocnych próbuje prowadzić normalne, amerykańskie życie. Supermoce są zakazane więc bohaterowie starają się nie wychylać. Ponoć ich interwencje były zbyt kosztowne. Podobny wątek pojawia się w Avengers. Wszystko ulega zmianie gdy zamożne rodzeństwo postanawia wesprzeć superbohaterów i zrobić im skuteczną kampanię promocyjną, która zakończy się legalizacją supermocy. Wybrali znakomity moment - bo miasto zaczyna atakować niebezpieczny antybohater. Tak w skrócie wygląda główna nić fabularna. Niby nic ciekawego, ale o wiele więcej się dzieje w drugim planie. Pojawia się sporo dyskusji na temat współczesnego świata, zagrożeń oraz poruszony jest wątek podziału ról społecznych. To Pani Iniemamocna (Elastyna) musi iść do pracy, a jej mąż musi zająć się domem. Szybko okazuje się, że to wcale nie jest takie proste. O ile Elastyna w pracy radzi sobie całkiem nieźle to obowiązki domowe okazują się dużo bardziej skomplikowane niż się z pozoru wydawało.

iniemamocni 2 scena
Jak dla mnie Iniemamocni 2 to bardzo udana animacja. Jest sporo dobrego humoru, żwawa akcja, niezłe przesłanie, momenty grozy, ale przede wszystkim był pomysł na całość. To coraz rzadziej spotykane nie tylko w kontynuacjach. Częściej spotykamy skutki myślenia: zrobimy to tak samo jak w poprzedniej części tylko ciut pozmieniamy detale i pięknie się sprzeda. Skoro przy sprzedaży jesteśmy - Iniemamocni 2 bardzo życzliwie zostali przyjęci przez widzów i ich portfele (obecnie ponad 1 miliard dolarów wpływów).
Na zakończenie notki hasło, które pojawiło mi się w głowie po seansie.
Bądź bohaterem w swoim własnym domu.

A i mi się przypomniało.. głosu jednej postaci (Pani Edna Mode - projektantka) użyczyła Kora.
Oceniam na mocną ósemeczkę.
osiem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top