"- ma pan problem z kobietami
- nie mam problemu z kobietami, one mnie tylko przerażają"
Przepis na miłość

kto wrobil krolika rogera

Kto wrobił Królika Rogera,
(Who Framed Roger Rabbit) - 1988;
- reżyseria: Robert Zemeckis;
- scenariusz: Jeffrey Price, Peter S. Seaman;
- wybrana obsada: Bob Hoskins, Christopher Lloyd, Joanna Cassidy, Stubby Kaye;
- gatunek: komedia kryminalna, animacja, noir.

W czerwcu minęło trzydzieści lat od premiery tego filmu. Filmu, który jest udanym połączeniem animacji z filmem fabularnym. Obecnie coś takiego jest dużo łatwiejsze niż kiedyś i dlatego też Królik Roger zdobył aż trzy Oscary w 1989 roku (w tym za efekty specjalne).
Hollywood, lata czterdzieste. Studia filmowe gdzie ludzie współpracują i mieszkają po sąsiedzku z Animkami. Na co dzień współpraca układa się przyzwoicie, ale nie wszyscy są zadowoleni z tego stanu rzeczy. Zwłaszcza, że zostaje zamordowany jeden z komików, a wszystko wskazuje, że z zazdrości zabił go animowany Królik Roger. Roger musi szybko znaleźć śledczego, który odnajdzie prawdziwego mordercę. I tak trafia do Eddiego Valianta, który żywi głęboką niechęć do animowanych postaci, jedna z nich zabiła mu brata.

kto wrobil krolika rogera scena
Mamy lata czterdzieste, klimat rodem z filmów Noir, czy czegoś jeszcze brakuje? Ależ oczywiście. Pięknej kobiety, która jest zamieszana w zbrodnie. To Jessica (Animka), która jest żoną Rogera, a rzekomo miała romans z zamordowanym. Nie mogło być bardziej oczywistego motywu zbrodni.
Kto wrobił Królika Rogera to dobra fabuła, która garściami czerpie ze znanych hollywoodzkich motywów i postaci. To film, który jest pewnego rodzaju hołdem dla kina. Może nie tak oczywistym jak Cinema Paradiso, ale w mojej ocenie zasługuje na uwagę.
Znakomity montaż (też Oscar), niezła fabuła i nawiązania do kina noir musiały sprawić , że film oceniam wysoko. Daję osiem.
osiem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top