"Prawda to za mało, ludzie zasługują na więcej..."
Mroczny Rycerz

Nowości na stronie

Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020
Kult - Łukasz Orbitowski
Przyjaciele: Spotkanie po latach
Rob Roy - 1995
Amores perros - 2000
Battle Royale - 2000
Sandman. Tom 4. Pora mgieł
Tytus Andronikus - 1999
Historia przemocy - 2005
Berlin. Tom 1. Miasto kamieni
Za młoda by umrzeć? - 1990
Zabójcza broń 3 - 1992
Solo. Tom 2. Ocaleni z chaosu - Oscar Martin
Previous Next Play Pause

odnajde cie

Odnajdę cię - 2018;
- reżyseria: Beata Dzianowicz;
- scenariusz: Beata Dzianowicz;
- wybrana obsada: Ewa Kaim, Dariusz Chojnacki, Michał Żurawski, Piotr Stramowski;
- gatunek: thriller, sensacyjny.

Debiut fabularny Beaty Dzianowicz, która na spotkaniu przed seansem stwierdziła, że na szczęście film jest krótki (83 minuty). Niewinny żart okazał się być proroczy. Czas trwania filmu to jeden z atutów produkcji.
Bacia, żołnierz z Afganistanu systematycznie likwiduje kolegów z oddziału. Trwa policyjna akcja, która ma powstrzymać mordercę. Jedna z policjantek (Kaim) zna Bacię z lat szkolnych, a to sprawia, że żołnierz postanawia wykorzystać ją do odszukania ostatniego członka oddziału. Bacia wie, że kobieta bez odpowiedniej motywacji nie będzie współpracować. Porwanie córki okazuje się być strzałem w dziesiątkę. Nikt nie jest tak zmotywowany jak matka chcąca odzyskać dziecko. Na marginesie wspomnę, że w amerykańskim kinie to przeważnie ojciec desperacko ratuje.

odnajde cie scena
Zarys fabuły filmu może się wydawać interesujący, ale wszystko rozjeżdża się na detalach. Nie chcę w całości zdradzać fabuły, ale w mojej ocenie motywacje bohaterów są niezbyt jasne, a samo zawiązanie akcji mega krótkie. Zbyt mała ekspozycja postaci, wątek z Afganistanu wspomniany tylko słownie, a powinny być jakieś retrospekcje. Charakter głównej bohaterki nie wydaje się być spójny, a jej zachowanie w finałowych scenach kompletnie nie pasuje. Do samego zakończenia też mam wiele zastrzeżeń. Urwane zbyt krótko, a poszukiwania dziewczyny są ograniczone do odnalezienia kawałka przewodu. Film jest krótki, więc śmiało można było dokręcić kilka scen, które spajały akcję i dały bardziej spójny obraz wydarzeń.
Największym jednak mankamentem filmu jest całkowity brak napięcia. Poszczególne sceny nudzą swoją nijakością. Nawet dobór plenerów nie jest zbyt trafiony. Doskonale rozumiem, że chodziło o pokazanie pewnych miejsc w Katowicach, ale brakło w nich duszy miasta. To wyglądało jak średniej jakości prospekt reklamowy.
W mojej ocenie film nie zasługuje na więcej niż cztery.
cztery
Szkoda, bo w tym scenariuszu był niezły potencjał.
Poniżej zwiastun

PS te 24 godziny na plakacie trochę wprowadzają w błąd, ale nie będę się więcej czepiać.

Komentarze

Back to top