„Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi.”
Forrest Gump

Nowości na stronie

Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020
Kult - Łukasz Orbitowski
Przyjaciele: Spotkanie po latach
Rob Roy - 1995
Amores perros - 2000
Battle Royale - 2000
Sandman. Tom 4. Pora mgieł
Tytus Andronikus - 1999
Historia przemocy - 2005
Berlin. Tom 1. Miasto kamieni
Za młoda by umrzeć? - 1990
Zabójcza broń 3 - 1992
Previous Next Play Pause

rodzina soprano s 2
Rodzina Soprano, 
(The Sopranos);

- twórcy: David Chase;
- HBO, sezon 2, 2000
- wybrana obsada: James Gandolfini, Lorraine Bracco, Steven Van Zandt, Edie Falco, Michael Imperioli, Dominic Chianese, Tony Sirico, Aida Turturro, Drea de Matteo, David Proval, Vincent Pastore, Federico Castelluccio;
- gatunek: dramat, kryminał.

Drugi sezon Soprano zaliczony. Tony coraz bardziej odczuwa presję służb i potrzebę zmiany. Z jednej strony nie chce trafić do więzienia, ale też nie zamierza rezygnować z obecnego sposobu życia. W drugim sezonie sporo się dzieje. Mamy niemal romantyczną wycieczkę Tony'ego do Włoch. W rodzinnych stronach załatwia interesy oraz zatrudnia nowego 'pomocnika'. Furio (Castelluccio) pozwoli uporządkować sprawy w Ameryce. Wuj Junior schodzi na dalszy plan, ale wielu sądzi, że nadal powinien rządzić rodziną. Do tych osób zalicza się Richie Aprile, który właśnie opuścił więzienie. Richie ma problem z dyscypliną, a sprawę komplikuje fakt, że się związał z siostrą Tony'ego. Kolejny raz 'praca' miesza się z rodziną.

rodzina soprano s 2 scena
W sezonie drugim są jeszcze dwa wątki o których należy wspomnieć. Pierwszy to sprawa hazardu i ojca kolegi córki Soprano. Facet bardzo długo prosi Tony'ego by ten go dopuścił do poważnych pokerowych rozgrywek. Możecie się domyślać jak sprawa się kończy.
Na wspomnienie zasługuje też motyw kreta w strukturach grupy Soprano. Policja jest coraz bliżej i wydaje się być coraz lepiej poinformowana. Tony musi podjąć niełatwą decyzję. Bycie bossem to nie tylko zgarnianie kasy.
Możecie zapytać: a co tam u Pani doktor? Pojawia się w sezonie, Tony, po przerwie, wraca do niej, ale to jej bardziej zależy na wizytach. Czyżby zafascynował ją świat Soprano? Fascynacja połączona ze strachem sprawia, że psycholożka zaczyna pić.
To tylko część motywów, które pojawiają się w tym sezonie. O niemal zapomniałem i filmowej miłości Christophera - to tylko dowód na to, że w tym sezonie naprawdę sporo się dzieje.
Oceniam na maksimum.
dziesięć
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top