"Przywitaj się z moim małym przyjacielem!"
Człowiek z blizną

Nowości na stronie

Bękarty z Południa. Tom 1. Był to facet, co się zowie
Saga Winlandzka Tom 6
Blade Runner. 2029
Spaghetti Bros. Tom 1
Ex Machina, Tom 2
Nie patrz w górę - 2021
Kurczak ze śliwkami
Świat Dryftu. Część 3. Opowieść o wiedźmie
Maus. Opowieść ocalałego. Wydanie zbiorcze
Węgiel i Krzem
Dziki Ląd
Tyler Cross. Black Rock
Wszystko zajęte
Yellowstone - sezon 2

oceans 8

Ocean's 8 - 2018;
- reżyseria: Gary Ross;
- scenariusz: Olivia Milch, Gary Ross; 
- wybrana obsada: Sandra Bullock, Cate Blanchett. Anne Hathaway, Mindy Kaling, Rihanna, Sarah Paulson, Helena Bonham Carter;
- gatunek: komedia kryminalna.

Ocean's 8 to kolejna część serii Ocean's. Jednak z poprzednimi filmami niewiele łączy. Jest jawne nawiązanie do cyklu, ale poziom i na tym się kończy. Jeśli liczycie na podobny poziom fabuły, dialogów to się mocno rozczarujecie. Jak na Ocean's przystało mamy do czynienia z długimi przygotowywaniami do wielkiego skoku. W ósemce te przygotowania są mocno naciągane a sam skok nie ma polotu i ostrej zmiany akcji. Z ekranu wieje nudą. Jeszcze gorzej wygląda kwestia dialogów i obsady aktorskiej. Główną bohaterkę gra Sandra Bullock - aktorka ewidentnie nie podołała zadaniu. Jest postać była płaska, a wypowiadane kwestie mocno naciągane. Porównajcie sobie Bullock z Clooney'em - i zrozumiecie o co mi chodzi. Nie lepiej jest w drugim planie, nawet Helenka niewiele tu pomogła - pomyślcie jak to świadczy o filmie?

oceans 8 scena
Jak dla mnie Ocean's 8 jest filmem, który powstał tylko odcinania kuponów od znanej serii. Tu warto przypomnieć, że Oceans'11 był remakiem filmu z 1960 roku.
Jedynym powiewem świeżości w tym filmie jest dominacja kobiecej obsady. Nie mówię, że to dobrze (do kobiecych Pogromców Duchów nadal nie dojrzałem), wręcz przeciwnie. Panie zasługują na film, pomysł, który będzie bardziej oryginalny.
Całość dostaje pięć.
pięć
Poniżej zwiastun

 

 

Komentarze

Back to top