"Każdy umiera, ale nie każdy tak naprawdę żyje"
Braveheart

gotowi na wszystko exterminator

Gotowi na wszystko. Exterminator - 2017;
- reżyseria: Michał Rogalski;
- scenariusz: Przemysław Jurek, Michał Rogalski;
- wybrana obsada: Krzysztof Czeczot, Paweł Domagała, Piotr Żurawski, Piotr Rogucki, Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Hamkało, Dominika Kluźniak, Eryk Lubos, Janusz Chabior;
- gatunek: komedia.

Zaczyna się od pogrzebu Cypka (i już czuć brytyjskie inspiracje). Jest mała mieścina a Cypek miał ponad trzydzieści lat. Jedyne co go wyróżniało z monotonnej społeczności to fakt, że za młodu grał w kapeli, która mogła osiągnąć światowy sukces. Mogła, ale bardzo szybko się rozpadła. Pogrzeb Cypka jest okazją to spotkania byłych przyjaciół. Początkowa niechęć i nieufność przeradza się w potrzebę reaktywowania młodzieńczych marzeń. Rzeczywistość jednak mocno się zmieniła i brak już zapotrzebowania na ostre granie. O wiele lepiej sprzedaje się Disco Polo i znane, zgrane hity.

gotowi na wszystko exterminator scena
Gotowi na wszystko interesująco się zaczynają. Początkowe sceny mają fajne dialogi, bohaterów i pewien pazur. Był dobry pomysł na fabułę. Niestety w połowie tempo akcji siada, humor zaczyna nużyć, a znudzony widz czeka na znane zakończenie.
Niewątpliwym plusem produkcji jest ścieżka dźwiękowa i dobry pomysł. Fabuła powinna mocniej koncentrować się na przyjaźni, a wątek romantyczny wydaje się być tutaj zbędnym balastem.
Oceniam na sześć.
sześć
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top