"- ma pan problem z kobietami
- nie mam problemu z kobietami, one mnie tylko przerażają"
Przepis na miłość

deadwood s 1

Deadwood,
- HBO, sezon 1, 2004;
- twórcy: David Milch;
- wybrana obsada: Timothy Olyphant, Ian McShane, Molly Parker, Jim Beaver, Brad Dourif, John Hawkes, Paula Malcomson, Leon Rippy, William Sanderson, Robin Weigert, Dayton Callie;
- gatunek: western, historyczny, kryminał.

Stany Zjednoczone, chociaż precyzyjniejszym określeniem będzie nazwa geograficzna - Ameryka Północna. Deadwood to niewielka osada leżąca na ziemi jeszcze nie niczyjej. Jeszcze nie Stany Zjednoczone, ale też już nie tereny Indian. To osada, do której przybywają spragnieni bogactwa poszukiwacze złota. Złoto w rejonie jest, ale przyciąga ono nie tylko poszukiwaczy, ale także ciemny element współczesnego świata. Prawo dopiero powstaje, ale już widzimy, że dla korzyści majątkowych często jest omijane, a rywali i niewygodne osoby morduje się w biały dzień. Miejscowością rządzą bezkompromisowi właściciele domów uciechy. Póki co ich interes dobrze prosperuje, ale doskonale wiedzą, że o Deadwood niedługo upomną się Stany Zjednoczone. Gdy przyjdzie wojsko Deadwood musi posiadać już wykształcone struktury prawne - bez nich osada zostanie w pełni zdominowana, a prawa własności do złotonośnych ziem będą nic nie warte.

deadwood s 1 scena
Deadwood to mieszanka wyrazistych charakterów i niezłej fabuły. Świetna charakteryzacja i dobór aktorski sprawiają, że serial jest zaliczany do jednych z najlepszych w historii HBO. Skoro już jesteśmy przy tej stacji to warto wspomnieć, że HBO GO jest już dostępne niezależnie od ofert telewizji kablowych. Rynek VOD ciekawie się kształtuje. Pamiętajcie, że HBO to wiele, trochę już zapomnianych, genialnych seriali a także bogata oferta filmów. I znów wyszło na to, że reklamuję HBO.
Deadwood, sezon pierwszy oceniam na mocne osiem.
osiem
Liczę, że kolejne dwa będą jeszcze lepsze. Że będzie to bardziej Truposz a mniej Dr Quinn
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top