"Prawda to za mało, ludzie zasługują na więcej..."
Mroczny Rycerz

przeprowadzka

Przeprowadzka,
(Moving)- 1988;
- reżyseria: Bob Saget, Alan Metter;
- scenariusz: Andy Breckman;
- wybrana obsada: Richard Pryor, Beverly Todd, Randy Quaid;
- gatunek: komedia.

Jeden z tych filmów, które mocno się zakorzenił w mojej pamięci. Złote czasy VHS i wielokrotne seanse na małym, kineskopowym telewizorze.
Arlo jest typowym przedstawicielem klasy średniej. Praca, rodzina i miły domek na przedmieściach. Tylko nic nie jest takie jak należy. W domu buntuje się córka, sąsiad napier... z rana traktorową kosiarką, a praca? No cóż - właśnie ją stracił. Jedyna szansa na odbicie się od dna to przyjęcie nowej pracy w Idaho (czyli bardzo daleko). Nikt się nie cieszy na przeprowadzkę, ale jest to jedyna opcja na osiągnięcie szczęścia. Zanim to jednak nastąpi trzeba się przeprowadzić. Grunt to dobry plan, który absolutnie nie będzie zrealizowany. Arlo jest miłym facetem, wszyscy to widzą i nie wahają się tego wykorzystać. W Ameryce tylko silni mają coś do powiedzenia.

przeprowadzka scena
Niedawno sobie przypomniałem ten film i z rozczarowaniem muszę stwierdzić, że nie bawi tak jak kiedyś. Ja się postarzałem czy też Przeprowadzka? Trudno stwierdzić. Jeśli będziecie mieli kiedyś okazję to obejrzyjcie ten film i dajcie znać co o tym myślicie.
Oceniam na sześć z plusem
sześć
Poniżej zwiastun

 

 

 

Komentarze

Back to top