"Po­wie­działbym, że piękna, wie­czna i ro­man­tyczna jest tyl­ko miłość... niespełniona. "
Woody Allen

Nowości na stronie

Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997
Aż do piekła - 2016
PTSD. Syndrom stresu pourazowego
Wielkie katastrofy XX wieku
Na rauszu - 2020

bright

Bright - 2017;
- reżyseria: David Ayer;
- scenariusz: Max Landis;
- wybrana obsada: Will Smith, Joel Edgerton, Noomi Rapace, Lucy Fry;
- gatunek: fantasy, akcja.

Przeważnie świat orków, elfów i tym podobnych stworzeń występuje w klimatach średniowiecznych. Netflix próbował nam pokazać jakby to było gdyby te gatunki żyły obok siebie we współczesnym świecie. Czy tworzyliby getta, czy tez wręcz przeciwnie, razem z ludźmi tworzyliby mieszankę kulturową o niespotykanej skali? 
Przyznaję, że sam pomysł był całkiem niezły. Był wsparty świetnie prowadzoną kampanią promocyjną, która sprawiła, że o tej produkcji było bardzo głośno. W końcu i ja musiałem to obejrzeć. W końcu nie na co dzień słyszymy, że dany film zdetronizuje produkcje na potrzeby kin.

bright scena
Na szumnych zapowiedziach się skończyło. Film, pomimo trafionego pomysłu, nie ma w sobie nic co sprawiłoby by pozostał dłużej w pamięci. Jest to nieudana próba stworzenia ambitnego kina sensacyjnego, w którym poprawność polityczna ma przyćmić braki fabularne.
W pewien sposób Bright nawiązuje do kultowego już chyba Dnia Próby (tu o tym pisałem), ale powiedzmy sobie szczerze to nie ten poziom. W Bright nie ma dobrych kreacji aktorskich a sam pomysł fabularny jest niezbyt porywający. Przyznaję, że spodziewałem się o wiele ciekawszego scenariusza. Ponoć mają powstać kolejne tytuły osadzone w świecie Bright - uważam, że to dobry pomysł, bo sama idea świata współczesnego zamieszkałego przez ludzi, elfów i orków ma w sobie olbrzymi potencjał. Może powstaną filmy, które nie będą tak nudziły.
Bright dostaje tylko trzy.
trzy
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top